Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan kiest weer voor Londen, de marathon waar haar hart ligt

Hassan kiest weer voor Londen, de marathon waar haar hart ligt

LONDEN (ANP) - Alle grote stadsmarathons dingen naar de gunsten van olympisch kampioene Sifan Hassan, maar Londen is de uitverkoren stad waar ze dit voorjaar haar vijfde marathon zal lopen. Dat kondigde de 32-jarige Sportvrouw van het Jaar aan in een digitaal persmoment.

De marathon van Londen is dit jaar op 27 april. Op 23 april 2023 maakte Hassan in de Engelse hoofdstad haar spectaculaire debuut op de klassieke afstand van 42,195 kilometer. Na een uur stond ze stil om haar pijnlijke bovenbeen los te kneden en leek haar race voorbij, maar ze liep door, achterhaalde de koplopers en sprintte naar de winst in 2.18.33.

"Ik wil elk jaar in Londen lopen. Die marathon zit in mijn hart", licht Hassan toe. "Londen heeft zoveel historie. Elk jaar komen hier de beste marathonlopers aan de start; het is een soort wereldkampioenschap. Als je wilt weten of je goed bent, moet je in Londen lopen."

Olympische Spelen

Vorig jaar sloeg ze Londen over en koos ze voor de marathon van Tokio, die begin maart wordt gelopen. "Ik vond het niet leuk om de mensen van de organisatie teleur te stellen, maar Londen zat te dicht op de Olympische Spelen van Parijs en daar lagen mijn grootste doelen van het jaar", aldus Hassan.

Op de Spelen van Parijs schreef ze atletiekhistorie door als eerste vrouw de 5000 en 10.000 meter te combineren met de marathon. Ze won brons op beide baannummers en sloot de Spelen af met het glorieuze goud op de marathon. "Ik heb daar een droom waargemaakt. Het was heel bijzonder om zoveel Nederlanders langs het parcours te zien. Ik heb 42 kilometer lang mijn naam gehoord", zegt Hassan, die eind vorig jaar voor haar unieke prestatie werd beloond met de verkiezing tot beste atlete van het jaar, een eer die een Nederlandse atleet nog nooit ten deel was gevallen.

Vakantie

Ze is op dit moment nog onzeker over haar mogelijkheden. "Ik heb na Parijs een lange vakantie genomen. Die had ik nodig om lichamelijk en geestelijk te herstellen. Eerlijk waar, ik heb vier maanden niet getraind en ben net weer begonnen met de opbouw. Alles doet pijn. Dus ik weet niet waar ik toe in staat ben in Londen."

Die lange periode van herstel was een bewuste keuze, stelt ze. "Ik wil een lange carrière en dan moet je zuinig zijn op je lichaam. Na de marathon van Chicago in 2023 heb ik ook lang rust genomen. Ik liep daardoor een slechte marathon van Tokio, maar voor de Spelen van Parijs kwam dat uiteindelijk heel goed uit. Ik heb geleerd dat het niet slecht is om er even lang uit te zijn."

Meer uit Sport

Dramatische uitvalbeurt Piastri vlak voor start GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.

34 minuten geleden
Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

8 uur geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

8 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

10 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

10 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

11 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

13 uur geleden