Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan kiest weer voor Londen, de marathon waar haar hart ligt

Hassan kiest weer voor Londen, de marathon waar haar hart ligt

LONDEN (ANP) - Alle grote stadsmarathons dingen naar de gunsten van olympisch kampioene Sifan Hassan, maar Londen is de uitverkoren stad waar ze dit voorjaar haar vijfde marathon zal lopen. Dat kondigde de 32-jarige Sportvrouw van het Jaar aan in een digitaal persmoment.

De marathon van Londen is dit jaar op 27 april. Op 23 april 2023 maakte Hassan in de Engelse hoofdstad haar spectaculaire debuut op de klassieke afstand van 42,195 kilometer. Na een uur stond ze stil om haar pijnlijke bovenbeen los te kneden en leek haar race voorbij, maar ze liep door, achterhaalde de koplopers en sprintte naar de winst in 2.18.33.

"Ik wil elk jaar in Londen lopen. Die marathon zit in mijn hart", licht Hassan toe. "Londen heeft zoveel historie. Elk jaar komen hier de beste marathonlopers aan de start; het is een soort wereldkampioenschap. Als je wilt weten of je goed bent, moet je in Londen lopen."

Olympische Spelen

Vorig jaar sloeg ze Londen over en koos ze voor de marathon van Tokio, die begin maart wordt gelopen. "Ik vond het niet leuk om de mensen van de organisatie teleur te stellen, maar Londen zat te dicht op de Olympische Spelen van Parijs en daar lagen mijn grootste doelen van het jaar", aldus Hassan.

Op de Spelen van Parijs schreef ze atletiekhistorie door als eerste vrouw de 5000 en 10.000 meter te combineren met de marathon. Ze won brons op beide baannummers en sloot de Spelen af met het glorieuze goud op de marathon. "Ik heb daar een droom waargemaakt. Het was heel bijzonder om zoveel Nederlanders langs het parcours te zien. Ik heb 42 kilometer lang mijn naam gehoord", zegt Hassan, die eind vorig jaar voor haar unieke prestatie werd beloond met de verkiezing tot beste atlete van het jaar, een eer die een Nederlandse atleet nog nooit ten deel was gevallen.

Vakantie

Ze is op dit moment nog onzeker over haar mogelijkheden. "Ik heb na Parijs een lange vakantie genomen. Die had ik nodig om lichamelijk en geestelijk te herstellen. Eerlijk waar, ik heb vier maanden niet getraind en ben net weer begonnen met de opbouw. Alles doet pijn. Dus ik weet niet waar ik toe in staat ben in Londen."

Die lange periode van herstel was een bewuste keuze, stelt ze. "Ik wil een lange carrière en dan moet je zuinig zijn op je lichaam. Na de marathon van Chicago in 2023 heb ik ook lang rust genomen. Ik liep daardoor een slechte marathon van Tokio, maar voor de Spelen van Parijs kwam dat uiteindelijk heel goed uit. Ik heb geleerd dat het niet slecht is om er even lang uit te zijn."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

4 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

21 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

22 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

22 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

22 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden