
Hassan kiest weer voor Londen, de marathon waar haar hart ligt
LONDEN (ANP) - Alle grote stadsmarathons dingen naar de gunsten van olympisch kampioene Sifan Hassan, maar Londen is de uitverkoren stad waar ze dit voorjaar haar vijfde marathon zal lopen. Dat kondigde de 32-jarige Sportvrouw van het Jaar aan in een digitaal persmoment.
De marathon van Londen is dit jaar op 27 april. Op 23 april 2023 maakte Hassan in de Engelse hoofdstad haar spectaculaire debuut op de klassieke afstand van 42,195 kilometer. Na een uur stond ze stil om haar pijnlijke bovenbeen los te kneden en leek haar race voorbij, maar ze liep door, achterhaalde de koplopers en sprintte naar de winst in 2.18.33.
"Ik wil elk jaar in Londen lopen. Die marathon zit in mijn hart", licht Hassan toe. "Londen heeft zoveel historie. Elk jaar komen hier de beste marathonlopers aan de start; het is een soort wereldkampioenschap. Als je wilt weten of je goed bent, moet je in Londen lopen."
Olympische Spelen
Vorig jaar sloeg ze Londen over en koos ze voor de marathon van Tokio, die begin maart wordt gelopen. "Ik vond het niet leuk om de mensen van de organisatie teleur te stellen, maar Londen zat te dicht op de Olympische Spelen van Parijs en daar lagen mijn grootste doelen van het jaar", aldus Hassan.
Op de Spelen van Parijs schreef ze atletiekhistorie door als eerste vrouw de 5000 en 10.000 meter te combineren met de marathon. Ze won brons op beide baannummers en sloot de Spelen af met het glorieuze goud op de marathon. "Ik heb daar een droom waargemaakt. Het was heel bijzonder om zoveel Nederlanders langs het parcours te zien. Ik heb 42 kilometer lang mijn naam gehoord", zegt Hassan, die eind vorig jaar voor haar unieke prestatie werd beloond met de verkiezing tot beste atlete van het jaar, een eer die een Nederlandse atleet nog nooit ten deel was gevallen.
Vakantie
Ze is op dit moment nog onzeker over haar mogelijkheden. "Ik heb na Parijs een lange vakantie genomen. Die had ik nodig om lichamelijk en geestelijk te herstellen. Eerlijk waar, ik heb vier maanden niet getraind en ben net weer begonnen met de opbouw. Alles doet pijn. Dus ik weet niet waar ik toe in staat ben in Londen."
Die lange periode van herstel was een bewuste keuze, stelt ze. "Ik wil een lange carrière en dan moet je zuinig zijn op je lichaam. Na de marathon van Chicago in 2023 heb ik ook lang rust genomen. Ik liep daardoor een slechte marathon van Tokio, maar voor de Spelen van Parijs kwam dat uiteindelijk heel goed uit. Ik heb geleerd dat het niet slecht is om er even lang uit te zijn."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Volleybalster Nika Daalderop neemt het woensdag in Apeldoorn met het Nederlandse team op tegen Turkije in het kader van de Nations League. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski speelt vier duels in de internationale competitie in eigen land. "Om bij de beste acht ploegen te komen moeten we er eigenlijk drie winnen", zei de 26-jarige Amsterdamse aanvoerster maandag bij een persmoment.
8 minuten geledenVALENCIENNES (ANP) - Even buiten Valenciennes heeft Tourbaas Christian Prudhomme maandag kort na 13.30 uur vanuit zijn auto het officiële startsein gegeven voor de derde etappe van de Tour de France. Het regent opnieuw bij het begin van een grotendeels vlakke rit naar kustplaats Duinkerke. Onderweg is slechts op één hellinkje een punt te verdienen voor het bergklassement. Na 118 van de in totaal 178 kilometer is er een tussensprint.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De organisatie van Wimbledon heeft excuses gemaakt voor de fout met de automatische lijntechnologie tijdens de wedstrijd tussen de Britse Sonay Kartal en Anastasija Pavljoetsjenkova uit Rusland. Op gamepoint bij de stand 4-4 in de eerste set sloeg Kartal de bal duidelijk uit, maar de 'call' bleef uit. De umpire liet het punt opnieuw spelen, waarna Pavljoetsjenkova haar service verloor.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
18 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
20 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
20 uur geleden