Hassan kiest voor WK halve marathon
EDE (ANP) - Sifan Hassan doet komend voorjaar een gooi naar de wereldtitel op de halve marathon. Dat zei ze in Ede op het Atletiekgala, waar ze voor het tweede achtereenvolgende jaar werd uitgeroepen tot beste Nederlandse atlete van het jaar. Het WK halve marathon is op 29 maart in het Poolse Gdynia.
De keuze voor de weg betekent dat Hassan de WK indoor in het Chinese Nanjing begint maart overslaat. Bij de vorige WK indoor twee jaar geleden behaalde ze brons op de 1500 meter, in 2016 won ze het indoorgoud op deze afstand.
Hassan, die afgelopen zomer goud won op de 1500 en 10.000 meter bij de WK outdoor in Doha, is in het bezit van het Europees record op de 21,1 kilometer met een tijd van 1.05.15, gelopen in 2018 in Kopenhagen. Ze deed in oktober in Valencia een aanval op het wereldrecord, maar kwam in die race twee keer ten val.
Eerder gaf sprintster Dafne Schippers te kennen de WK indoor in Nanjing eveneens over te slaan. Hordeloopster Nadine Visser reist wel al naar China.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
59 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
3 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden