Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan kiest voor WK halve marathon

Hassan kiest voor WK halve marathon

EDE (ANP) - Sifan Hassan doet komend voorjaar een gooi naar de wereldtitel op de halve marathon. Dat zei ze in Ede op het Atletiekgala, waar ze voor het tweede achtereenvolgende jaar werd uitgeroepen tot beste Nederlandse atlete van het jaar. Het WK halve marathon is op 29 maart in het Poolse Gdynia.

De keuze voor de weg betekent dat Hassan de WK indoor in het Chinese Nanjing begint maart overslaat. Bij de vorige WK indoor twee jaar geleden behaalde ze brons op de 1500 meter, in 2016 won ze het indoorgoud op deze afstand.

Hassan, die afgelopen zomer goud won op de 1500 en 10.000 meter bij de WK outdoor in Doha, is in het bezit van het Europees record op de 21,1 kilometer met een tijd van 1.05.15, gelopen in 2018 in Kopenhagen. Ze deed in oktober in Valencia een aanval op het wereldrecord, maar kwam in die race twee keer ten val.

Eerder gaf sprintster Dafne Schippers te kennen de WK indoor in Nanjing eveneens over te slaan. Hordeloopster Nadine Visser reist wel al naar China.

Meer uit Sport

Hockeyster Jansen geniet van rake strafcorner in eerste WK-duel

AMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.

39 minuten geleden
Turnster Wevers mist teamfinale EK door lichte fysieke klachten

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.

42 minuten geleden
Bondscoach Ehren: hockeysters hadden zichzelf vaker mogen belonen

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.

45 minuten geleden
Hockeysters beginnen WK met zege op Chili

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.

1 uur geleden
Turnster Veerman mist nipt brugmedaille bij EK, Visser laatste

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.

2 uur geleden
Oosterwegel en Dokter strijden om EK-medaille op zevenkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.

4 uur geleden
Hondema als zevende naar finale verspringen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.

5 uur geleden