Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan is zelfs blij dat ze haar wereldrecord zo snel kwijt is

Hassan is zelfs blij dat ze haar wereldrecord zo snel kwijt is

FLORENCE (ANP) - Sifan Hassan is in zekere zin blij dat ze na twee dagen al haar wereldrecord op de 10.000 meter is kwijtgeraakt aan Letesenbet Gidey. "Aan de ene kant weet ik nu dat ik nog harder moet trainen voor de Olympische Spelen van Tokio, maar ik vind het ook mooi voor onze sport. Twee keer een wereldrecord zo kort achter elkaar geeft aan dat de 10.000 meter een populaire afstand is en ik wil niets liever dan dat de mensen spannende races zien", zei de atlete op een persbijeenkomst van de Diamond League in Florence.

De 28-jarige Hassan liep afgelopen zondag op de FBK Games in Hengelo in een lange solo dik 10 seconden van het vorige wereldrecord op de 10.000 meter af en zette het op 29.06,82. De Ethiopische Gidey dook dinsdag met 29.01,03 ruim onder de tijd van Hassan bij de Ethiopische kwalificatiewedstrijden, die ook werden gehouden in het atletiekstadion in Hengelo. "Ik feliciteer haar bij deze, want het is een geweldige prestatie. Ik wist ook dat ze ertoe in staat was. Echt, ik ben blij voor haar. Ik ken haar goed en ze is een aardige meid. We gaan er in Tokio een spannende race van maken, dat is zeker."

Hassan is in Florence voor de Diamond League. Ze loopt donderdag haar eerste 1500 meter van dit seizoen, de afstand waar ze evenals op de 10.000 meter wereldkampioene is. "Met mijn uithoudingsvermogen zit het wel goed, maar ik mis nog snelheid. De 1500 vind ik een heerlijke afstand. Je weet tot de laatste meters niet of je zult winnen", zei de Nederlandse atlete.

Hassan kreeg uit de zaal ook de vraag of ze harder is gaan lopen op de nieuwste spikes met carbonplaat. "Ik snap niet waarom de mensen zo argwanend zijn over die spikes. Ik loop erop voor het comfort, maar ook omdat je er hard op kunt lopen. Zoals iedereen. Ik denk echt niet dat je 1 seconde per ronde sneller bent, maar deze spikes zijn wel technologische vooruitgang en dat is goed voor onze sport. We hebben toch ook steeds nieuwe telefoons? Kom op mensen, dit is vooruitgang. Dit is een nieuwe generatie. Klaag niet, wees een beetje positief."

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

20 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

20 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

21 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

22 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

22 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

23 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 dag geleden