Hassan is zelfs blij dat ze haar wereldrecord zo snel kwijt is
FLORENCE (ANP) - Sifan Hassan is in zekere zin blij dat ze na twee dagen al haar wereldrecord op de 10.000 meter is kwijtgeraakt aan Letesenbet Gidey. "Aan de ene kant weet ik nu dat ik nog harder moet trainen voor de Olympische Spelen van Tokio, maar ik vind het ook mooi voor onze sport. Twee keer een wereldrecord zo kort achter elkaar geeft aan dat de 10.000 meter een populaire afstand is en ik wil niets liever dan dat de mensen spannende races zien", zei de atlete op een persbijeenkomst van de Diamond League in Florence.
De 28-jarige Hassan liep afgelopen zondag op de FBK Games in Hengelo in een lange solo dik 10 seconden van het vorige wereldrecord op de 10.000 meter af en zette het op 29.06,82. De Ethiopische Gidey dook dinsdag met 29.01,03 ruim onder de tijd van Hassan bij de Ethiopische kwalificatiewedstrijden, die ook werden gehouden in het atletiekstadion in Hengelo. "Ik feliciteer haar bij deze, want het is een geweldige prestatie. Ik wist ook dat ze ertoe in staat was. Echt, ik ben blij voor haar. Ik ken haar goed en ze is een aardige meid. We gaan er in Tokio een spannende race van maken, dat is zeker."
Hassan is in Florence voor de Diamond League. Ze loopt donderdag haar eerste 1500 meter van dit seizoen, de afstand waar ze evenals op de 10.000 meter wereldkampioene is. "Met mijn uithoudingsvermogen zit het wel goed, maar ik mis nog snelheid. De 1500 vind ik een heerlijke afstand. Je weet tot de laatste meters niet of je zult winnen", zei de Nederlandse atlete.
Hassan kreeg uit de zaal ook de vraag of ze harder is gaan lopen op de nieuwste spikes met carbonplaat. "Ik snap niet waarom de mensen zo argwanend zijn over die spikes. Ik loop erop voor het comfort, maar ook omdat je er hard op kunt lopen. Zoals iedereen. Ik denk echt niet dat je 1 seconde per ronde sneller bent, maar deze spikes zijn wel technologische vooruitgang en dat is goed voor onze sport. We hebben toch ook steeds nieuwe telefoons? Kom op mensen, dit is vooruitgang. Dit is een nieuwe generatie. Klaag niet, wees een beetje positief."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
22 uur geleden