Hassan is zelfs blij dat ze haar wereldrecord zo snel kwijt is
FLORENCE (ANP) - Sifan Hassan is in zekere zin blij dat ze na twee dagen al haar wereldrecord op de 10.000 meter is kwijtgeraakt aan Letesenbet Gidey. "Aan de ene kant weet ik nu dat ik nog harder moet trainen voor de Olympische Spelen van Tokio, maar ik vind het ook mooi voor onze sport. Twee keer een wereldrecord zo kort achter elkaar geeft aan dat de 10.000 meter een populaire afstand is en ik wil niets liever dan dat de mensen spannende races zien", zei de atlete op een persbijeenkomst van de Diamond League in Florence.
De 28-jarige Hassan liep afgelopen zondag op de FBK Games in Hengelo in een lange solo dik 10 seconden van het vorige wereldrecord op de 10.000 meter af en zette het op 29.06,82. De Ethiopische Gidey dook dinsdag met 29.01,03 ruim onder de tijd van Hassan bij de Ethiopische kwalificatiewedstrijden, die ook werden gehouden in het atletiekstadion in Hengelo. "Ik feliciteer haar bij deze, want het is een geweldige prestatie. Ik wist ook dat ze ertoe in staat was. Echt, ik ben blij voor haar. Ik ken haar goed en ze is een aardige meid. We gaan er in Tokio een spannende race van maken, dat is zeker."
Hassan is in Florence voor de Diamond League. Ze loopt donderdag haar eerste 1500 meter van dit seizoen, de afstand waar ze evenals op de 10.000 meter wereldkampioene is. "Met mijn uithoudingsvermogen zit het wel goed, maar ik mis nog snelheid. De 1500 vind ik een heerlijke afstand. Je weet tot de laatste meters niet of je zult winnen", zei de Nederlandse atlete.
Hassan kreeg uit de zaal ook de vraag of ze harder is gaan lopen op de nieuwste spikes met carbonplaat. "Ik snap niet waarom de mensen zo argwanend zijn over die spikes. Ik loop erop voor het comfort, maar ook omdat je er hard op kunt lopen. Zoals iedereen. Ik denk echt niet dat je 1 seconde per ronde sneller bent, maar deze spikes zijn wel technologische vooruitgang en dat is goed voor onze sport. We hebben toch ook steeds nieuwe telefoons? Kom op mensen, dit is vooruitgang. Dit is een nieuwe generatie. Klaag niet, wees een beetje positief."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
38 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
9 uur geleden