Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan is blij, klaar en doodmoe: nu wil ik slapen

Hassan is blij, klaar en doodmoe: nu wil ik slapen

TOKIO (ANP) - De eerste woorden van Sifan Hassan na het behalen van haar tweede gouden atletiekmedaille op de Olympische Spelen waren: ik ben blij, ik ben klaar, ik ben moe en ik wil slapen. "Vanaf de heats op de 5000 meter heb ik gewoon niet kunnen slapen", zei ze bij de NOS.

Na de bronzen medaille op de 1500 meter was haar hart gebroken, zei ze. "Maar als ik het goud had gehaald, was ik denk ik niet in staat geweest het op de 10.000 meter af te maken. Nu had ik het mezelf nooit vergeven als ik het niet had afgemaakt op de 10.000 meter."

Ze was trots op het behalen van drie olympische medailles: goud op de 5000 meter, brons op de 1500 meter en goud op de 10.000 meter. "Normaal duurt het 12 jaar om zoveel medailles te winnen. Ik doe het op één Olympische Spelen. Ik ben zo blij en dankbaar, ik heb er geen woorden voor."

Meer uit Sport

Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

1 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

2 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

4 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

12 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

14 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

15 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

15 uur geleden