Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan doet 'snelheidsprikkel' met Engelse mijl in Gateshead

Hassan doet 'snelheidsprikkel' met Engelse mijl in Gateshead

GATESHEAD (ANP) - Sifan Hassan doet op 13 juli in het Engelse Gateshead nog een 'snelheidsprikkel' voor de Olympische Spelen. De Nederlandse atlete loopt op de Müller Grand Prix, onderdeel van de Diamond League, de Engelse mijl. Op deze niet-olympische afstand (1609 meter) heeft ze met 4.12,33 het wereldrecord in bezit.

De 28-jarige Hassan was eerder dit seizoen twee dagen houder van het wereldrecord op de 10.000 meter. Haar winnende solo bij de FBK Games in Hengelo van 29.06,82 werd kort daarna al weer verbeterd door de Ethiopische Letesenbet Gidey (29.01,03). Vorige week won ze wel met een indrukwekkende tijd van 3.53,63 de 1500 meter op het atletiekgala uit de Diamond League in Florence.

"Ik loop graag in Engeland. De sfeer is er altijd goed en de fans hebben verstand van de sport", zegt Hassan. "De wedstrijd is voor mij een kans om de snelheid goed te testen en hopelijk komt er een goede tijd uit, hoewel dat ook afhangt van het weer. Vorige maand was het nog erg nat en koud in Gateshead."

Hassan is de regerend wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter. Op de Spelen in Tokio mikt ze op goud op twee afstanden, waarschijnlijk 10.000 en 5000 meter.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

1 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

1 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

2 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

5 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

7 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

7 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

9 uur geleden