Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan doet 'snelheidsprikkel' met Engelse mijl in Gateshead

Hassan doet 'snelheidsprikkel' met Engelse mijl in Gateshead

GATESHEAD (ANP) - Sifan Hassan doet op 13 juli in het Engelse Gateshead nog een 'snelheidsprikkel' voor de Olympische Spelen. De Nederlandse atlete loopt op de Müller Grand Prix, onderdeel van de Diamond League, de Engelse mijl. Op deze niet-olympische afstand (1609 meter) heeft ze met 4.12,33 het wereldrecord in bezit.

De 28-jarige Hassan was eerder dit seizoen twee dagen houder van het wereldrecord op de 10.000 meter. Haar winnende solo bij de FBK Games in Hengelo van 29.06,82 werd kort daarna al weer verbeterd door de Ethiopische Letesenbet Gidey (29.01,03). Vorige week won ze wel met een indrukwekkende tijd van 3.53,63 de 1500 meter op het atletiekgala uit de Diamond League in Florence.

"Ik loop graag in Engeland. De sfeer is er altijd goed en de fans hebben verstand van de sport", zegt Hassan. "De wedstrijd is voor mij een kans om de snelheid goed te testen en hopelijk komt er een goede tijd uit, hoewel dat ook afhangt van het weer. Vorige maand was het nog erg nat en koud in Gateshead."

Hassan is de regerend wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter. Op de Spelen in Tokio mikt ze op goud op twee afstanden, waarschijnlijk 10.000 en 5000 meter.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

18 minuten geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

3 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

10 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

15 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

15 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden