Hassan doet 'snelheidsprikkel' met Engelse mijl in Gateshead
GATESHEAD (ANP) - Sifan Hassan doet op 13 juli in het Engelse Gateshead nog een 'snelheidsprikkel' voor de Olympische Spelen. De Nederlandse atlete loopt op de Müller Grand Prix, onderdeel van de Diamond League, de Engelse mijl. Op deze niet-olympische afstand (1609 meter) heeft ze met 4.12,33 het wereldrecord in bezit.
De 28-jarige Hassan was eerder dit seizoen twee dagen houder van het wereldrecord op de 10.000 meter. Haar winnende solo bij de FBK Games in Hengelo van 29.06,82 werd kort daarna al weer verbeterd door de Ethiopische Letesenbet Gidey (29.01,03). Vorige week won ze wel met een indrukwekkende tijd van 3.53,63 de 1500 meter op het atletiekgala uit de Diamond League in Florence.
"Ik loop graag in Engeland. De sfeer is er altijd goed en de fans hebben verstand van de sport", zegt Hassan. "De wedstrijd is voor mij een kans om de snelheid goed te testen en hopelijk komt er een goede tijd uit, hoewel dat ook afhangt van het weer. Vorige maand was het nog erg nat en koud in Gateshead."
Hassan is de regerend wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter. Op de Spelen in Tokio mikt ze op goud op twee afstanden, waarschijnlijk 10.000 en 5000 meter.
Meer uit Sport
UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
30 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
12 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
19 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
23 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geleden