Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan 'diep bedroefd' om plotselinge dood Kiptum

Hassan 'diep bedroefd' om plotselinge dood Kiptum

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse topatlete Sifan Hassan is geraakt door het plotselinge overlijden van de Keniaanse atleet Kelvin Kiptum. De wereldrecordhouder op de marathon is omgekomen door een verkeersongeval in Kenia. "Ik ben diep bedroefd door het nieuws dat Kelvin Kiptum en zijn coach zijn overleden. Mijn hart doet zeer. Mijn condoleances gaan uit naar zijn familie, vrienden en fans", meldt de tweevoudig olympisch kampioene op Instagram.

Hassan heeft bij het bericht een foto geplaatst waarop ze samen met Kiptum poseert. De twee specialisten op de lange afstand hadden een bijzondere sportieve band. Hassan won vorig jaar in april bij haar debuut de marathon van Londen. Kiptum zegevierde in de Engelse hoofdstad bij de mannen. Afgelopen oktober zegevierde Hassan in Chicago in de tweede tijd ooit bij de vrouwen op de 42,195 kilometer (2.13.44). Kiptum liep met 2.00.35 in dezelfde race een wereldrecord.

Meer uit Sport

Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

1 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

2 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

3 uur geleden
Oud-wielrenner Rini Wagtmans (79) overleden

SINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.

3 uur geleden
Verstappen snelste in derde training voor GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de snelste ronde gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 noteerde in zijn Red Bull een tijd van 1.43,922, waarmee hij iets sneller was dan de Brit George Russell van Mercedes (1.44,021).

3 uur geleden
Amerikaans basketbalicoon Pettit (93) overleden

NEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.

6 uur geleden