Hassan 'diep bedroefd' om plotselinge dood Kiptum
DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse topatlete Sifan Hassan is geraakt door het plotselinge overlijden van de Keniaanse atleet Kelvin Kiptum. De wereldrecordhouder op de marathon is omgekomen door een verkeersongeval in Kenia. "Ik ben diep bedroefd door het nieuws dat Kelvin Kiptum en zijn coach zijn overleden. Mijn hart doet zeer. Mijn condoleances gaan uit naar zijn familie, vrienden en fans", meldt de tweevoudig olympisch kampioene op Instagram.
Hassan heeft bij het bericht een foto geplaatst waarop ze samen met Kiptum poseert. De twee specialisten op de lange afstand hadden een bijzondere sportieve band. Hassan won vorig jaar in april bij haar debuut de marathon van Londen. Kiptum zegevierde in de Engelse hoofdstad bij de mannen. Afgelopen oktober zegevierde Hassan in Chicago in de tweede tijd ooit bij de vrouwen op de 42,195 kilometer (2.13.44). Kiptum liep met 2.00.35 in dezelfde race een wereldrecord.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.
9 uur geleden