Hassan 'diep bedroefd' om plotselinge dood Kiptum
DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse topatlete Sifan Hassan is geraakt door het plotselinge overlijden van de Keniaanse atleet Kelvin Kiptum. De wereldrecordhouder op de marathon is omgekomen door een verkeersongeval in Kenia. "Ik ben diep bedroefd door het nieuws dat Kelvin Kiptum en zijn coach zijn overleden. Mijn hart doet zeer. Mijn condoleances gaan uit naar zijn familie, vrienden en fans", meldt de tweevoudig olympisch kampioene op Instagram.
Hassan heeft bij het bericht een foto geplaatst waarop ze samen met Kiptum poseert. De twee specialisten op de lange afstand hadden een bijzondere sportieve band. Hassan won vorig jaar in april bij haar debuut de marathon van Londen. Kiptum zegevierde in de Engelse hoofdstad bij de mannen. Afgelopen oktober zegevierde Hassan in Chicago in de tweede tijd ooit bij de vrouwen op de 42,195 kilometer (2.13.44). Kiptum liep met 2.00.35 in dezelfde race een wereldrecord.
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
53 minuten geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
4 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
5 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
6 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
7 uur geleden