Hassan berust in vierde plaats: slim gelopen, maar dom gesprint
EUGENE (ANP) - Sifan Hassan kon niet anders dan erkennen dat ze te weinig had getraind dit jaar om echt in topvorm te zijn voor de WK. Om die reden ontbrak in het atletiekstadion van Eugene haar vlammende eindsprint die haar vorig jaar in Tokio olympisch goud bracht op de 10.000 meter en drie jaar geleden de wereldtitel in Doha. De Sportvrouw van het Jaar eindigde als vierde en stond haar titel af aan de Ethiopische Letesenbet Gidey.
"Ik heb eigenlijk heel slim en zuinig gelopen, maar in de laatste 200 meter maakte ik een grote fout. Ik dacht dat ik de Sifan van vroeger was die buitenom in de bocht iedereen voorbij kon, maar dat was nu niet zo. Ik had moeten wachten, want nu was mijn energie in het laatste stuk naar de finish op. Soms gebeurt dat. Natuurlijk had ik graag een medaille gewonnen, maar het is wat het is. Ik moet berusten in de vierde plaats."
Hassan durfde niettemin met een gerust gevoel naar de 5000 meter te kijken, die ze ook zal lopen op de WK. "Mijn tijd (30.10,56) was eigenlijk heel goed en ik zat minder dan een seconde achter Gidey, terwijl ik geen grote vermoeidheid voelde. Het feit dat ik laat ben begonnen met de training en geen wedstrijden heb gedaan, betekende dat ik niet echt diep kon gaan en door de verzuring heen kon. De benen zijn nog niet snel genoeg, maar ik ga zeker proberen een medaille te pakken op de 5000 meter."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
9 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
21 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden