Hassan berust in vierde plaats: slim gelopen, maar dom gesprint
EUGENE (ANP) - Sifan Hassan kon niet anders dan erkennen dat ze te weinig had getraind dit jaar om echt in topvorm te zijn voor de WK. Om die reden ontbrak in het atletiekstadion van Eugene haar vlammende eindsprint die haar vorig jaar in Tokio olympisch goud bracht op de 10.000 meter en drie jaar geleden de wereldtitel in Doha. De Sportvrouw van het Jaar eindigde als vierde en stond haar titel af aan de Ethiopische Letesenbet Gidey.
"Ik heb eigenlijk heel slim en zuinig gelopen, maar in de laatste 200 meter maakte ik een grote fout. Ik dacht dat ik de Sifan van vroeger was die buitenom in de bocht iedereen voorbij kon, maar dat was nu niet zo. Ik had moeten wachten, want nu was mijn energie in het laatste stuk naar de finish op. Soms gebeurt dat. Natuurlijk had ik graag een medaille gewonnen, maar het is wat het is. Ik moet berusten in de vierde plaats."
Hassan durfde niettemin met een gerust gevoel naar de 5000 meter te kijken, die ze ook zal lopen op de WK. "Mijn tijd (30.10,56) was eigenlijk heel goed en ik zat minder dan een seconde achter Gidey, terwijl ik geen grote vermoeidheid voelde. Het feit dat ik laat ben begonnen met de training en geen wedstrijden heb gedaan, betekende dat ik niet echt diep kon gaan en door de verzuring heen kon. De benen zijn nog niet snel genoeg, maar ik ga zeker proberen een medaille te pakken op de 5000 meter."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
11 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden