Hassan berust in vierde plaats: slim gelopen, maar dom gesprint
EUGENE (ANP) - Sifan Hassan kon niet anders dan erkennen dat ze te weinig had getraind dit jaar om echt in topvorm te zijn voor de WK. Om die reden ontbrak in het atletiekstadion van Eugene haar vlammende eindsprint die haar vorig jaar in Tokio olympisch goud bracht op de 10.000 meter en drie jaar geleden de wereldtitel in Doha. De Sportvrouw van het Jaar eindigde als vierde en stond haar titel af aan de Ethiopische Letesenbet Gidey.
"Ik heb eigenlijk heel slim en zuinig gelopen, maar in de laatste 200 meter maakte ik een grote fout. Ik dacht dat ik de Sifan van vroeger was die buitenom in de bocht iedereen voorbij kon, maar dat was nu niet zo. Ik had moeten wachten, want nu was mijn energie in het laatste stuk naar de finish op. Soms gebeurt dat. Natuurlijk had ik graag een medaille gewonnen, maar het is wat het is. Ik moet berusten in de vierde plaats."
Hassan durfde niettemin met een gerust gevoel naar de 5000 meter te kijken, die ze ook zal lopen op de WK. "Mijn tijd (30.10,56) was eigenlijk heel goed en ik zat minder dan een seconde achter Gidey, terwijl ik geen grote vermoeidheid voelde. Het feit dat ik laat ben begonnen met de training en geen wedstrijden heb gedaan, betekende dat ik niet echt diep kon gaan en door de verzuring heen kon. De benen zijn nog niet snel genoeg, maar ik ga zeker proberen een medaille te pakken op de 5000 meter."
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
22 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
22 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
22 uur geleden