Hassan berust in vierde plaats: slim gelopen, maar dom gesprint
EUGENE (ANP) - Sifan Hassan kon niet anders dan erkennen dat ze te weinig had getraind dit jaar om echt in topvorm te zijn voor de WK. Om die reden ontbrak in het atletiekstadion van Eugene haar vlammende eindsprint die haar vorig jaar in Tokio olympisch goud bracht op de 10.000 meter en drie jaar geleden de wereldtitel in Doha. De Sportvrouw van het Jaar eindigde als vierde en stond haar titel af aan de Ethiopische Letesenbet Gidey.
"Ik heb eigenlijk heel slim en zuinig gelopen, maar in de laatste 200 meter maakte ik een grote fout. Ik dacht dat ik de Sifan van vroeger was die buitenom in de bocht iedereen voorbij kon, maar dat was nu niet zo. Ik had moeten wachten, want nu was mijn energie in het laatste stuk naar de finish op. Soms gebeurt dat. Natuurlijk had ik graag een medaille gewonnen, maar het is wat het is. Ik moet berusten in de vierde plaats."
Hassan durfde niettemin met een gerust gevoel naar de 5000 meter te kijken, die ze ook zal lopen op de WK. "Mijn tijd (30.10,56) was eigenlijk heel goed en ik zat minder dan een seconde achter Gidey, terwijl ik geen grote vermoeidheid voelde. Het feit dat ik laat ben begonnen met de training en geen wedstrijden heb gedaan, betekende dat ik niet echt diep kon gaan en door de verzuring heen kon. De benen zijn nog niet snel genoeg, maar ik ga zeker proberen een medaille te pakken op de 5000 meter."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
1 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
4 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
7 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
7 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
16 uur geleden