Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan als eerste Nederlandse gekozen tot beste atlete ter wereld

Hassan als eerste Nederlandse gekozen tot beste atlete ter wereld

MONACO (ANP) - Sifan Hassan is in Monaco op het prijzengala van de mondiale bond World Athletics gekozen tot beste atlete van de wereld in 2024. De olympisch kampioene op de marathon is de eerste Nederlandse atlete die deze eer ten deel valt. De Botswaanse sprinter Letsile Tebogo won de verkiezing bij de mannen. Hij snelde op de Spelen in Parijs naar het goud op de 200 meter in een Afrikaans record van 19,45 seconden.

Hassan won daarnaast de titel in de zogeheten categorie 'out of stadium', oftewel de wedstrijden op de weg. Daarin kreeg Hassan meer stemmen dan Ruth Chepngetich, de andere finaliste. De Keniaanse won dit najaar de marathon van Chicago in een wereldrecord van 2.09.56.

De 31-jarige Hassan was op de Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om naar het goud te rennen op de 42,195 kilometer. Ze versloeg in een adembenemende eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.

Dankwoord

"Ik bedank alle fans die op mij hebben gestemd", zei Hassan bij de ceremonie. "Ik had nooit gedacht dat ik deze titel zou winnen. Het was een te gek jaar, maar niet alleen voor mij. Alle atleten waren geweldig. Ik ben echt dankbaar, meer weet ik niet te zeggen."

Hassan was al vaker in haar carrière genomineerd voor de eretitel, onder meer in 2019 en 2021. De Nederlandse van Ethiopische komaf veroverde in 2019 twee wereldtitels (1500 meter en 10.000 meter) en in 2021 was ze de koningin van de Spelen in Tokio met olympisch goud op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter. Hassan was toen de eerste atlete die deze drie afstanden combineerde op een kampioenschap.

Niels Laros werd niet gekozen tot grootste talent van het jaar in de wereld. De 19-jarige middenafstandloper uit Oosterhout behoorde tot de drie finalisten, maar hij viel buiten de prijzen. De Italiaanse verspringer Mattia Furlani kreeg de titel. Laros werd in oktober wel uitgeroepen tot Europees talent van het jaar. Hij eindigde dit jaar in Parijs als zesde in de olympische finale van de 1500 meter in een Europees juniorenrecord (onder 20 jaar) van 3.29,54.

Meer uit Sport

Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

1 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

1 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

3 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

3 uur geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

14 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

16 uur geleden