Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan als eerste Nederlandse gekozen tot beste atlete ter wereld

Hassan als eerste Nederlandse gekozen tot beste atlete ter wereld

MONACO (ANP) - Sifan Hassan is in Monaco op het prijzengala van de mondiale bond World Athletics gekozen tot beste atlete van de wereld in 2024. De olympisch kampioene op de marathon is de eerste Nederlandse atlete die deze eer ten deel valt. De Botswaanse sprinter Letsile Tebogo won de verkiezing bij de mannen. Hij snelde op de Spelen in Parijs naar het goud op de 200 meter in een Afrikaans record van 19,45 seconden.

Hassan won daarnaast de titel in de zogeheten categorie 'out of stadium', oftewel de wedstrijden op de weg. Daarin kreeg Hassan meer stemmen dan Ruth Chepngetich, de andere finaliste. De Keniaanse won dit najaar de marathon van Chicago in een wereldrecord van 2.09.56.

De 31-jarige Hassan was op de Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om naar het goud te rennen op de 42,195 kilometer. Ze versloeg in een adembenemende eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.

Dankwoord

"Ik bedank alle fans die op mij hebben gestemd", zei Hassan bij de ceremonie. "Ik had nooit gedacht dat ik deze titel zou winnen. Het was een te gek jaar, maar niet alleen voor mij. Alle atleten waren geweldig. Ik ben echt dankbaar, meer weet ik niet te zeggen."

Hassan was al vaker in haar carrière genomineerd voor de eretitel, onder meer in 2019 en 2021. De Nederlandse van Ethiopische komaf veroverde in 2019 twee wereldtitels (1500 meter en 10.000 meter) en in 2021 was ze de koningin van de Spelen in Tokio met olympisch goud op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter. Hassan was toen de eerste atlete die deze drie afstanden combineerde op een kampioenschap.

Niels Laros werd niet gekozen tot grootste talent van het jaar in de wereld. De 19-jarige middenafstandloper uit Oosterhout behoorde tot de drie finalisten, maar hij viel buiten de prijzen. De Italiaanse verspringer Mattia Furlani kreeg de titel. Laros werd in oktober wel uitgeroepen tot Europees talent van het jaar. Hij eindigde dit jaar in Parijs als zesde in de olympische finale van de 1500 meter in een Europees juniorenrecord (onder 20 jaar) van 3.29,54.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

3 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

3 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

6 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

6 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

7 uur geleden