Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan: 90 procent kans dat ik goud win op 10.000 meter

Hassan: 90 procent kans dat ik goud win op 10.000 meter

TOKIO (ANP) - Die tweede gouden medaille komt eraan. Sifan Hassan was vrij stellig na afloop van de olympische finale van de 1500 meter, waarin ze genoegen moest nemen met de bronzen plak. "Ik zeg 90 procent kans dat ik goud win morgen op de 10.000 meter."

Hassan had de medailleceremonie al achter de rug en stond met de bronzen plak om haar nek. "Meteen na de race was ik niet blij, maar als ik er nu naar kijk wel. Soms geeft verliezen meer energie dan winnen. Als ik nu ook goud op de 1500 meter had gewonnen, was ik denk ik niet meer goed gemotiveerd voor de 10.000 meter. Maar nu wel, nu wil ik het afmaken. Misschien loop ik wel een wereldrecord."

Voor de 28-jarige Hassan was bedacht dat ze op de Olympische Spelen van Tokio voor goud moest gaan op de 5000 en 10.000 meter, maar ze wilde per se ook de 1500 meter lopen. Dat is haar favoriete afstand. Ze is ook de regerend wereldkampioene op deze afstand.

Droom

De geboren Ethiopische maakte haar besluit pas laat bekend, na de series van de 5000 meter. "Voor mij is het cruciaal om mijn hart te volgen. Het is mijn droom om drie afstanden te doen", zei ze daarover.

Hassan opende haar olympische missie met goud op de 5000 meter, het eerste Nederlandse atletiekgoud sinds Ellen van Langen op de 800 meter bij de Spelen van 1992 in Barcelona. De 1500 bleek een te zware opgave. Ze liet zich in de finale aftroeven door de Keniaanse Faith Kipyegon en ook nog door de Britse Laura Muir.

Moe

"Ik wilde de race hard maken, maar er stond veel wind in het stadion. Ik ben licht, dus ik kon niet echt goed doortrekken. Voor Kipyegon was het makkelijk achter mij te lopen. Ze doet maar één afstand, dus is ook frisser. Ik miste de kracht om te versnellen", zei ze.

Het lijf is wel moe, bekende Hassan. Wat logisch is na vijf races op één toernooi: twee keer een 5000 en drie keer een 1500 meter. "Ik ben moe, maar het maakt me niet uit hoe ik me voel. Morgen gaat het beter. Het is goed dat het zo is gelopen vandaag. Die bronzen plak geeft me de energie om voor goud te gaan op de 10.000 meter."

Haar grootste tegenstander in de finale van de 10.000 meter is de Ethiopische Letesenbet Gidey. Die pakte in juni, twee dagen nadat Hassan zo'n beetje in haar eentje het wereldrecord had gelopen bij de FBK Games, dat record alweer af van de Nederlandse.

Meer uit Sport

Fury wil Trump uitnodigen voor opkomst bij boksgevecht met Joshua

CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.

23 minuten geleden
Marathonschaatser Kruithof (89) overleden

HAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.

1 uur geleden
Voor Vollering had 'gouden jaar' nog wel langer mogen duren

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.

3 uur geleden
Vollering soleert week na wereldtitel naar tweede EK-goud op rij

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.

4 uur geleden
Zverev wint in Beijing en treft Djokovic in kwartfinale

BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.

6 uur geleden
Schilder ontbreekt op shortlist verkiezing beste atlete Europa

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.

7 uur geleden
Verbaasde teambaas Wolff ziet dominant Mercedes 'achteruit' gaan

SEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.

7 uur geleden