Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan: 90 procent kans dat ik goud win op 10.000 meter

Hassan: 90 procent kans dat ik goud win op 10.000 meter

TOKIO (ANP) - Die tweede gouden medaille komt eraan. Sifan Hassan was vrij stellig na afloop van de olympische finale van de 1500 meter, waarin ze genoegen moest nemen met de bronzen plak. "Ik zeg 90 procent kans dat ik goud win morgen op de 10.000 meter."

Hassan had de medailleceremonie al achter de rug en stond met de bronzen plak om haar nek. "Meteen na de race was ik niet blij, maar als ik er nu naar kijk wel. Soms geeft verliezen meer energie dan winnen. Als ik nu ook goud op de 1500 meter had gewonnen, was ik denk ik niet meer goed gemotiveerd voor de 10.000 meter. Maar nu wel, nu wil ik het afmaken. Misschien loop ik wel een wereldrecord."

Voor de 28-jarige Hassan was bedacht dat ze op de Olympische Spelen van Tokio voor goud moest gaan op de 5000 en 10.000 meter, maar ze wilde per se ook de 1500 meter lopen. Dat is haar favoriete afstand. Ze is ook de regerend wereldkampioene op deze afstand.

Droom

De geboren Ethiopische maakte haar besluit pas laat bekend, na de series van de 5000 meter. "Voor mij is het cruciaal om mijn hart te volgen. Het is mijn droom om drie afstanden te doen", zei ze daarover.

Hassan opende haar olympische missie met goud op de 5000 meter, het eerste Nederlandse atletiekgoud sinds Ellen van Langen op de 800 meter bij de Spelen van 1992 in Barcelona. De 1500 bleek een te zware opgave. Ze liet zich in de finale aftroeven door de Keniaanse Faith Kipyegon en ook nog door de Britse Laura Muir.

Moe

"Ik wilde de race hard maken, maar er stond veel wind in het stadion. Ik ben licht, dus ik kon niet echt goed doortrekken. Voor Kipyegon was het makkelijk achter mij te lopen. Ze doet maar één afstand, dus is ook frisser. Ik miste de kracht om te versnellen", zei ze.

Het lijf is wel moe, bekende Hassan. Wat logisch is na vijf races op één toernooi: twee keer een 5000 en drie keer een 1500 meter. "Ik ben moe, maar het maakt me niet uit hoe ik me voel. Morgen gaat het beter. Het is goed dat het zo is gelopen vandaag. Die bronzen plak geeft me de energie om voor goud te gaan op de 10.000 meter."

Haar grootste tegenstander in de finale van de 10.000 meter is de Ethiopische Letesenbet Gidey. Die pakte in juni, twee dagen nadat Hassan zo'n beetje in haar eentje het wereldrecord had gelopen bij de FBK Games, dat record alweer af van de Nederlandse.

Meer uit Sport

Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

4 uur geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

4 uur geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

7 uur geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

8 uur geleden
Tour de France kent in 2027 ontknoping in Pyreneeën

PARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.

9 uur geleden
Tour de France Femmes eindigt komend jaar op Puy de Dôme

PARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.

10 uur geleden