Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan: 90 procent kans dat ik goud win op 10.000 meter

Hassan: 90 procent kans dat ik goud win op 10.000 meter

TOKIO (ANP) - Die tweede gouden medaille komt eraan. Sifan Hassan was vrij stellig na afloop van de olympische finale van de 1500 meter, waarin ze genoegen moest nemen met de bronzen plak. "Ik zeg 90 procent kans dat ik goud win morgen op de 10.000 meter."

Hassan had de medailleceremonie al achter de rug en stond met de bronzen plak om haar nek. "Meteen na de race was ik niet blij, maar als ik er nu naar kijk wel. Soms geeft verliezen meer energie dan winnen. Als ik nu ook goud op de 1500 meter had gewonnen, was ik denk ik niet meer goed gemotiveerd voor de 10.000 meter. Maar nu wel, nu wil ik het afmaken. Misschien loop ik wel een wereldrecord."

Voor de 28-jarige Hassan was bedacht dat ze op de Olympische Spelen van Tokio voor goud moest gaan op de 5000 en 10.000 meter, maar ze wilde per se ook de 1500 meter lopen. Dat is haar favoriete afstand. Ze is ook de regerend wereldkampioene op deze afstand.

Droom

De geboren Ethiopische maakte haar besluit pas laat bekend, na de series van de 5000 meter. "Voor mij is het cruciaal om mijn hart te volgen. Het is mijn droom om drie afstanden te doen", zei ze daarover.

Hassan opende haar olympische missie met goud op de 5000 meter, het eerste Nederlandse atletiekgoud sinds Ellen van Langen op de 800 meter bij de Spelen van 1992 in Barcelona. De 1500 bleek een te zware opgave. Ze liet zich in de finale aftroeven door de Keniaanse Faith Kipyegon en ook nog door de Britse Laura Muir.

Moe

"Ik wilde de race hard maken, maar er stond veel wind in het stadion. Ik ben licht, dus ik kon niet echt goed doortrekken. Voor Kipyegon was het makkelijk achter mij te lopen. Ze doet maar één afstand, dus is ook frisser. Ik miste de kracht om te versnellen", zei ze.

Het lijf is wel moe, bekende Hassan. Wat logisch is na vijf races op één toernooi: twee keer een 5000 en drie keer een 1500 meter. "Ik ben moe, maar het maakt me niet uit hoe ik me voel. Morgen gaat het beter. Het is goed dat het zo is gelopen vandaag. Die bronzen plak geeft me de energie om voor goud te gaan op de 10.000 meter."

Haar grootste tegenstander in de finale van de 10.000 meter is de Ethiopische Letesenbet Gidey. Die pakte in juni, twee dagen nadat Hassan zo'n beetje in haar eentje het wereldrecord had gelopen bij de FBK Games, dat record alweer af van de Nederlandse.

Meer uit Sport

'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

26 minuten geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

4 uur geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

12 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

12 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

14 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

14 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

15 uur geleden