HaskoningDHV rekent op meer werk door energietransitie
AMERSFOORT (ANP) - Ingenieursbureau Royal HaskoningDHV verwacht komende tijd extra werk door de overgang naar hernieuwbare energie. Daardoor is er namelijk veel vraag naar tal van duurzame oplossingen, van het voorkomen van CO2-uitstoot tot aanpassing aan het veranderende klimaat. "Juist de combinatie van advies- en ingenieursdiensten met software en technologie daarbij maakt dat wij op groei rekenen in al onze markten", zei topman Erik Oostwegel bij de presentatie van de jaarcijfers.
De onderneming, die vorig jaar haar 140-jarig bestaan vierde en bijna 5900 werknemers telt, zag de opbrengsten in 2021 met 5 procent groeien tot 619 miljoen euro. Daarbij eindigde het tweede coronajaar met een duidelijk gestegen orderportefeuille. HaskoningDHV slaagde er naar eigen zeggen ook in om zijn positie op het gebied van watermanagement in Azië te verstevigen. Onder de streep bleef meer dan 15 miljoen euro over, tegen 13 miljoen euro een jaar eerder.
Financieel directeur Jasper de Wit geeft aan dat het bedrijf de Russische invasie van Oekraïne momenteel nauwlettend in de gaten houdt. HaskoningDHV heeft inmiddels enkele projecten in Rusland opgeschort. Dit heeft volgens hem geen grote gevolgen voor de cijfers. Daarnaast benadrukt hij dat de onderneming alle sancties volgt die bijvoorbeeld de Europese Unie en andere landen aan Rusland hebben opgelegd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
18 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
21 uur geleden