Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hashimoto volgt Mori op als voorzitter organisatiecomité Tokio

Hashimoto volgt Mori op als voorzitter organisatiecomité Tokio

TOKIO (ANP) - Oud-olympiër Seiko Hashimoto (56) is benoemd tot nieuwe voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio. Ze volgt oud-premier Yoshiro Mori op. De 83-jarige Japanner trad eind vorige week terug nadat ophef was ontstaan over enkele vrouwonvriendelijke uitspraken die hij kort geleden had gedaan.

Hashimoto was al olympisch minister en sinds 2019 in het kabinet ook verantwoordelijk voor emancipatiezaken. Daar stopt ze nu mee. "Ik ga geen enkele inspanning uit de weg om van de Spelen in Tokio een succes te maken", zei de oud-schaatsster donderdag. De 56-jarige Japanse sportgrootheid zou eerder deze week nog hebben getwijfeld over de functie van voorzitter van het organisatiecomité.

Hashimoto behaalde olympisch brons op de 1500 meter tijdens de Winterspelen van Albertville in 1992. Ze werd enkele dagen voordat de Zomerspelen van 1964 in Tokio van start gingen geboren en vernoemd naar de olympische vlam. Nadien deed ze haar voornaam in haar sportcarrière alle eer aan. Ze nam tussen 1984 (Sarajevo) en 1996 (Atlanta) als schaatsster en als wielrenster zeven keer deel aan de Olympische Spelen. Daarmee heeft ze bij de vrouwen nog altijd het Japanse record in bezit voor het aantal olympische deelnames.

Draagvlak

Een voorname taak van Hashimoto is het vergroten van het draagvlak voor de Olympische Spelen onder de Japanse bevolking. Het IOC en de Japanse regering willen het uitgestelde evenement komende zomer (23 juli - 8 augustus) onder een streng coronaprotocol alsnog afwerken. Uit peilingen blijkt dat 80 procent van de Japanners daarop tegen is.

Mori trad vorige week terug nadat de roep om zijn vertrek steeds luider was geworden. De voormalig premier van Japan had onder meer gezegd dat vrouwen tijdens vergaderingen veel te lang praten en uitte daarover zijn irritatie. "Als we het aantal vrouwelijke bestuursleden verhogen, moeten we verzekeren dat de spreektijd ietwat wordt beperkt. Ze hebben moeite met afronden, wat irritant is", zei de voorzitter, die later tijdens een persconferentie zijn verontschuldigingen aanbood. Het IOC noemde de uitspraken "ongepast" in een tijd waarin het streven naar gendergelijkheid centraal staat.

Meer uit Sport

Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

1 uur geleden
Antonelli wint in Formule 1 GP Monaco, Verstappen valt meteen uit

MONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.

1 uur geleden
Vollering schrijft na Tour en Vuelta ook Giro op haar naam

SALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.

1 uur geleden
Handballers Volendam grijpen eerste landstitel sinds 2013

AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.

2 uur geleden
Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

3 uur geleden