Harvey Weinstein schuldig bevonden in herbehandeling misbruikzaak
NEW YORK (ANP/RTR) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein is woensdag door een jury schuldig bevonden aan seksueel misbruik. Het gaat om een zaak die opnieuw behandeld moest worden nadat zijn veroordeling uit 2020 vorig jaar was teruggedraaid.
De 73-jarige Weinstein werd in 2020 veroordeeld tot 23 jaar cel voor het verkrachten van Jessica Mann in 2013 en het aanranden van voormalig productieassistente Miriam Haley in 2006. In de herbehandeling kwam daar nog een aanklacht bij, namelijk het aanranden van de destijds 16-jarige Kaja Sokola in 2002. De jury achtte de aanranding van Haley bewezen, die van Sokola niet. Over de derde aanklacht is nog geen oordeel bereikt. De beraadslagingen hierover gaan donderdag verder.
Weinstein is door tientallen vrouwen beschuldigd van wangedrag. De voormalige filmproducent heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
Hoewel zijn veroordeling werd teruggedraaid, zit Weinstein nog steeds in de gevangenis omdat hij in 2022 in een andere verkrachtingszaak werd veroordeeld tot zestien jaar cel. In die zaak is Weinstein overigens in beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/RTR) - Het nieuwe Syrische parlement is zondag voor het eerst bijeengekomen, negentien maanden nadat rebellen Bashar al-Assad ten val brachten. De eerste zitting zou oorspronkelijk afgelopen maandag zijn, maar dat werd zonder opgaaf van redenen tot nader order uitgesteld.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). De Persian Gulf Strait Authority (PGSA), die werd opgezet door Iran voor het beheren van de zeestraat, zegt dat de Straat van Hormuz nog steeds is afgesloten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangekondigd dat zijn land van politieke strategie wijzigt. Als onderdeel van dit plan komen er wijzigingen in het kabinet en zal ook premier Joelia Svyrydenko worden vervangen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
3 uur geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
3 uur geleden