Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Harvey Weinstein gaat deze winter in hoger beroep'

'Harvey Weinstein gaat deze winter in hoger beroep'

NEW YORK (ANP) - Voormalig Hollywoodproducent Harvey Weinstein is van plan in de komende drie maanden beroep aan te tekenen tegen zijn veroordeling. Dat meldt The Sun.

De 68-jarige Weinstein zit een celstraf van 23 jaar uit voor seksueel misbruik, waaronder verkrachting, van twee vrouwen. Hij moet nog voorkomen in een andere zaak, waarin hij door vijf vrouwen wordt beschuldigd van soortgelijke misdaden. De afgelopen drie jaar hebben tientallen vrouwen hun verhaal gedaan over seksueel wangedrag van de eens zeer succesvolle filmmaker.

The Sun meldt ook dat een voormalig assistente van Weinstein een zaak zal aanspannen tegen de oud-producent en de mensen om hem heen die het hem mogelijk maakten vrouwen te misbruiken en lastigvallen. De vrouw zou van plan zijn een arbeidsrechtelijke zaak te starten in het Verenigd Koninkrijk, waarin volgens haar advocaat "verschrikkelijk seksueel misbruik door de heer Weinstein" zal worden besproken.

In oktober vroegen de advocaten van Weinstein een rechter in New York hem op borgtocht vrij te laten wanneer hij in hoger beroep zou gaan. Dat verzoek werd afgewezen.

Meer uit Buitenland

Google Maps past naam Lake Ontario aan naar Lake America

WASHINGTON (ANP/AFP) - Google Maps heeft het Ontariomeer (Lake Ontario) voor Amerikaanse gebruikers omgedoopt tot Amerikameer (Lake America). "Het is officieel. Het is Amerikameer op Google Maps", schreef communicatiedirecteur Steven Cheung van het Witte Huis op X.

13 minuten geleden
WaPo: militairen waarschuwen Hegseth voor doorzetten Iranoorlog

WASHINGTON (ANP) - Meerdere Amerikaanse militaire leiders hebben minister van Defensie Pete Hegseth geadviseerd dat het verlengen van grootschalige operaties tegen Iran onhoudbaar is, meldt The Washington Post op basis van ingewijden. Doorzetten van de Iranoorlog zou het risico met zich meebrengen dat het vermogen afneemt om dreigingen elders het hoofd te bieden.

1 uur geleden
Nepal meldt meer geredde buitenlanders, ook dodental opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Bijna driehonderd buitenlanders die werden vermist na de overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en China, zijn gered. Dat meldt de Nepalese toerismeautoriteit NTB. Het aantal buitenlanders met wie geen contact kan worden gelegd, is opgelopen tot 591, aldus de NTB in een tussentijdse update op X.

2 uur geleden
IJslandse premier: kabinet legt zich neer bij referendumuitslag

REYKJAVIK (ANP/AFP/RTR) - De IJslandse regering zal zoals beloofd de onderhandelingen met de Europese Unie over toetreding niet hervatten. Dat zei premier Kristrún Frostadóttir tijdens een persconferentie over de uitslag van het referendum dat zaterdag gehouden werd over die vraag. Met een nipte meerderheid werd het hervatten van de gesprekken verworpen, zo werd zondag bekend.

2 uur geleden
Autoriteiten: doden na schipbreuk veerboot voor kust Cyprus

NICOSIA (ANP/AFP) - Bij de gekapseisde veerboot voor de Cypriotische kust zijn zeker zeven doden aangetroffen. Dat meldt Ünal Üstel, de premier van Noord-Cyprus, het noordelijke deel van Cyprus dat alleen door Ankara wordt erkend. Omdat de reddingswerkzaamheden nog in volle gang zijn, is het mogelijk dat nog meer doden worden gevonden. Een twintigtal opvarenden wordt nog vermist.

3 uur geleden
Nepal worstelt met identificatie van overstromingsslachtoffers

KATHMANDU (ANP) - Het moeizame verloop van de identificatie van overstromingsslachtoffers zorgt in Nepal voor problemen. De krant Kathmandu Post schrijft dat zaterdagavond pas bij twintig lichamen door nabestaanden was vastgesteld om wie het ging. Dat was een fractie van de 669 lichamen die op dat moment waren geborgen.

4 uur geleden
Veerboot met honderden opvarenden kapseist nabij kust van Cyprus

NICOSIA (ANP) - Voor de noordkust van Cyprus is een veerboot met circa 270 opvarenden gekapseisd, melden Cypriotische media. De kustwacht en een reddingshelikopter zijn ingezet. Ook andere vaartuigen in de buurt zouden te hulp zijn gekomen. Het schip zou inmiddels zinken, meldt de Turkse vicepremier Cevdet Yilmaz op X.

4 uur geleden