'Harvey Weinstein gaat deze winter in hoger beroep'
NEW YORK (ANP) - Voormalig Hollywoodproducent Harvey Weinstein is van plan in de komende drie maanden beroep aan te tekenen tegen zijn veroordeling. Dat meldt The Sun.
De 68-jarige Weinstein zit een celstraf van 23 jaar uit voor seksueel misbruik, waaronder verkrachting, van twee vrouwen. Hij moet nog voorkomen in een andere zaak, waarin hij door vijf vrouwen wordt beschuldigd van soortgelijke misdaden. De afgelopen drie jaar hebben tientallen vrouwen hun verhaal gedaan over seksueel wangedrag van de eens zeer succesvolle filmmaker.
The Sun meldt ook dat een voormalig assistente van Weinstein een zaak zal aanspannen tegen de oud-producent en de mensen om hem heen die het hem mogelijk maakten vrouwen te misbruiken en lastigvallen. De vrouw zou van plan zijn een arbeidsrechtelijke zaak te starten in het Verenigd Koninkrijk, waarin volgens haar advocaat "verschrikkelijk seksueel misbruik door de heer Weinstein" zal worden besproken.
In oktober vroegen de advocaten van Weinstein een rechter in New York hem op borgtocht vrij te laten wanneer hij in hoger beroep zou gaan. Dat verzoek werd afgewezen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
4 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
5 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
6 uur geleden