'Harvey Weinstein gaat deze winter in hoger beroep'
NEW YORK (ANP) - Voormalig Hollywoodproducent Harvey Weinstein is van plan in de komende drie maanden beroep aan te tekenen tegen zijn veroordeling. Dat meldt The Sun.
De 68-jarige Weinstein zit een celstraf van 23 jaar uit voor seksueel misbruik, waaronder verkrachting, van twee vrouwen. Hij moet nog voorkomen in een andere zaak, waarin hij door vijf vrouwen wordt beschuldigd van soortgelijke misdaden. De afgelopen drie jaar hebben tientallen vrouwen hun verhaal gedaan over seksueel wangedrag van de eens zeer succesvolle filmmaker.
The Sun meldt ook dat een voormalig assistente van Weinstein een zaak zal aanspannen tegen de oud-producent en de mensen om hem heen die het hem mogelijk maakten vrouwen te misbruiken en lastigvallen. De vrouw zou van plan zijn een arbeidsrechtelijke zaak te starten in het Verenigd Koninkrijk, waarin volgens haar advocaat "verschrikkelijk seksueel misbruik door de heer Weinstein" zal worden besproken.
In oktober vroegen de advocaten van Weinstein een rechter in New York hem op borgtocht vrij te laten wanneer hij in hoger beroep zou gaan. Dat verzoek werd afgewezen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.
13 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.
24 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".
1 uur geledenLESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, door de politie gearresteerd.
1 uur geledenKRAMATORSK (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op twee bussen in Kramatorsk, in het oosten van Oekraïne, zijn zeker dertig doden gevallen. Ook raakten voor zover bekend achttien mensen gewond. Dat meldt het regionale OM. Eerder was nog sprake van twaalf doden en veertien gewonden. Vermoedelijk werd een glijbom gebruikt bij de aanval, voegt de aanklager toe. Onduidelijk is of het gaat om een aanval op de stad of de gelijknamige oblast.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een 24-jarige medewerker van de Britse koninklijke marine is in hechtenis genomen omdat hij voor een buitenlandse mogendheid gespioneerd zou hebben. Verdachte Teddy Young werd in mei 2025 ook al aangehouden in het kader van dit onderzoek. Hij is donderdag weer opgepakt en in Londen in hechtenis genomen.
2 uur geleden