Harvey Weinstein dient zaak in bij faillissementsrechtbank
NEW YORK (ANP) - Harvey Weinstein wil de zaak om seksueel misbruik die tegen hem loopt door de faillissementsrechtbank laten beoordelen. Hij heeft daar dinsdag de papieren ingediend, meldt Deadline. Slachtoffers van de voormalige filmproducent zijn hier absoluut niet blij mee.
Twee weken geleden verwierp de rechter in New York nog een schikking in dezelfde zaak tegen Weinstein, waarin een voorstel werd gedaan van ongeveer 19 miljoen dollar om verdere rechtszaken van de slachtoffers af te kopen. De rechter vond het een nepschikking en oneerlijk. Er werd weliswaar gesproken over compensatie tot 750.000 dollar per persoon, maar dat is onderdeel van een "wrede grap", aldus de juristen. In de praktijk zouden de meeste vrouwen waarschijnlijk hooguit 10.000 tot 20.000 dollar krijgen.
Dinsdag heeft Weinstein dus geprobeerd om zijn compensatiezaak alsnog door een andere rechter, die van de faillissementsrechtbank, te laten behandelen. Deze rechtbank beoordeelt de financiële situatie van de beklaagde en komt dan met een plan waarmee de beklaagde met behulp van zijn bedrijfsmiddelen een deel van zijn schuld kan afbetalen.
De advocaten van de slachtoffers van Weinstein hebben hiertegen bezwaar gemaakt. "Dit is gewoonweg beledigend en de procureur-generaal van New York zou onmiddellijk duidelijk moeten maken dat ze deze achterbakse regeling niet toestaat." De rechtbank in New York zou in de weken na het verwerpen van de oude zaak met een beslissing komen over hoe nu verder, maar dat is tot op heden nog niet gebeurd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
9 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
11 uur geleden