Hartstichting: meer geld nodig voor aanpak hart- en vaatziekten
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet meer geld vrijmaken voor de aanpak van hart- en vaatziekten, vindt de Hartstichting. Dat geld moet helpen om de aandoening eerder bij mensen vast te stellen, en om te voorkomen dat mensen de klachten krijgen. Zo moet gezond eten betaalbaar en beter beschikbaar worden, en moet roken verder worden teruggedrongen.
De Hartstichting wil dat hart- en vaatziekten dezelfde status krijgen als dementie, obesitas en kanker. Daar trekt de overheid de komende jaren 300 miljoen euro extra voor uit.
Ongeveer 1,7 miljoen mensen in Nederland hebben hart- en vaatziekten. In de komende jaren zou dat kunnen toenemen tot 2,6 miljoen als de overheid geen maatregelen neemt, waarschuwt de Hartstichting. Volgens de organisatie kost het de zorg bijna 7 miljard euro per jaar en sterven elke dag ongeveer honderd mensen aan hart- en vaatziekten.
Meer uit Binnenland
BORCULO (ANP) - Boeren hebben bij het gemeentehuis in het Gelderse Borculo een brandbrief overhandigd aan het college van burgemeesters en wethouders. Volgens een ANP-verslaggever hebben zich daar honderden mensen met hun trekkers verzameld.
5 uur geledenBORCULO (ANP) - Zo'n 150 boeren zijn maandagavond met hun trekkers samengekomen bij het gemeentehuis van het Gelderse Borculo om een brandbrief te overhandigen aan het college van burgemeesters en wethouders, ziet een ANP-verslaggever. De bezorgde agrariërs willen dat de huidige stikstofplannen worden ingetrokken. Ook op andere plekken in Nederland wordt geprotesteerd.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven wordt extra gesurveilleerd, nadat daar afgelopen weekend meerdere woningen waren beklad met teksten tegen asielopvang. Dat staat in een extra informatiebrief die de gemeente Den Bosch naar de raad heeft gestuurd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé gaat de komende weken in de nacht en ochtend in IMAX-zalen extra voorstellingen van de film The Odyssey vertonen. Zo staan op dit moment in Pathé Arena in Amsterdam op 7 en 8 augustus twee vertoningen om 08.00 uur in de ochtend gepland en organiseert Pathé Schouwburgplein in Rotterdam de komende weekenden om 23.30 uur extra nachtvertoningen van de film.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Boeren voeren actie tegen de stikstofplannen van het kabinet. Onder meer Agractie, de vakbond van melkveehouders en vissersactiegroep EMK willen dat landbouwminister Jaimi van Essen de stikstofplannen intrekt en dat boerenbedrijven hun vergunningen mogen houden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tientallen mensen hebben afgelopen weekend, tijdens de start van WorldPride in Amsterdam, melding gemaakt van discriminatie tegen de lhbt+-gemeenschap, aldus een woordvoerder van de organisatie RITA.
13 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Sinds de installatie van speciale camera's op de Merwedebrug dit weekend is het vrachtverkeer dat nog over de brug gaat "fors afgenomen". Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zei dat tijdens een persmoment bij de brug. Exacte cijfers heeft hij nog niet.
13 uur geleden