Hartono en Brouwer in voorronde Roland Garros uitgeschakeld
PARIJS (ANP) - Tennissers Arianne Hartono en Gijs Brouwer maken geen kans meer op het hoofdtoernooi van Roland Garros. In de eerste kwalificatieronde van het grandslamtoernooi verloor de 27-jarige Hartono van de Tsjechische Sara Bejlek: 6-7 (2) 6-4 6-4. Hartono is de mondiale nummer 224, Bejlek staat 44 plekken hoger.
Het lukte Hartono de afgelopen twee edities van de Australian Open nog wel om via de kwalificaties door te dringen tot het hoofdtoernooi. Begin dit jaar was de Amerikaanse Shelby Rogers in de openingsronde in Melbourne te sterk voor de Nederlandse.
Brouwer verloor in de eerste voorronde van Juan Pablo Ficovich uit Argentinië (6-4 6-3). Na ongeveer een uur en een kwartier moest de Nederlandse mondiale nummer 138 zich gewonnen geven tegen de nummer 223 van de wereld.
Tweede ronde
Arantxa Rus, Lesley Pattinama-Kerkhove en Jesper de Jong plaatsten zich maandag wel voor de tweede ronde. Jelle Sels werd toen uitgeschakeld.
Het hoofdtoernooi van Roland Garros begint zondag. De tennissers moeten drie duels winnen om zich te verzekeren van een plek in het hoofdschema.
Meer uit Sport
HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
2 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
18 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
21 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
1 dag geleden