Hartono en Brouwer in voorronde Roland Garros uitgeschakeld
PARIJS (ANP) - Tennissers Arianne Hartono en Gijs Brouwer maken geen kans meer op het hoofdtoernooi van Roland Garros. In de eerste kwalificatieronde van het grandslamtoernooi verloor de 27-jarige Hartono van de Tsjechische Sara Bejlek: 6-7 (2) 6-4 6-4. Hartono is de mondiale nummer 224, Bejlek staat 44 plekken hoger.
Het lukte Hartono de afgelopen twee edities van de Australian Open nog wel om via de kwalificaties door te dringen tot het hoofdtoernooi. Begin dit jaar was de Amerikaanse Shelby Rogers in de openingsronde in Melbourne te sterk voor de Nederlandse.
Brouwer verloor in de eerste voorronde van Juan Pablo Ficovich uit Argentinië (6-4 6-3). Na ongeveer een uur en een kwartier moest de Nederlandse mondiale nummer 138 zich gewonnen geven tegen de nummer 223 van de wereld.
Tweede ronde
Arantxa Rus, Lesley Pattinama-Kerkhove en Jesper de Jong plaatsten zich maandag wel voor de tweede ronde. Jelle Sels werd toen uitgeschakeld.
Het hoofdtoernooi van Roland Garros begint zondag. De tennissers moeten drie duels winnen om zich te verzekeren van een plek in het hoofdschema.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
12 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
15 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
16 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
17 uur geleden