Hartman in tranen na titel Feyenoord: dit is echt niet normaal
ROTTERDAM (ANP) - Bij Quilindschy Hartman rolden de tranen over zijn wangen nadat Feyenoord zich had verzekerd van de landstitel. "Ik was heel de dag al emotioneel", zei de linksback vlak na de met 3-0 gewonnen kampioenswedstrijd tegen Go Ahead Eagles bij ESPN. "Kijk eens om je heen. Dit is echt niet normaal."
De 21-jarige Hartman komt uit de jeugd van Feyenoord en beleefde dit seizoen als linksback zijn doorbraak. "Voorheen zat ik daar boven in De Kuip, in Vak V. Alle jongens uit de jeugd zaten daar. Iedere zondag gingen we met de trein naar De Kuip om te kijken. Ik heb één kampioenschap meegemaakt in De Kuip, in 2017. En nu sta ik gewoon zelf hier als kampioen. Echt niet normaal."
Feyenoord veroverde de landstitel met heel wat spelers uit de eigen jeugd in de ploeg. "Met dit kampioenschap erbij kan ik wel een voorbeeld zijn voor jongens uit de jeugd die denken: de club heeft aankopen gedaan, ik krijg geen kans", aldus Hartman, die als linksback de concurrentiestrijd met twee zomeraankopen won. "Als je heel veel geeft en er veel voor doet, krijg je kansen. En als je die pakt, ga je er nooit meer uit."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
58 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
16 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
16 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
17 uur geleden