Harry Potter-ster Robbie Coltrane (72) overleden
LARBERT (ANP) - Robbie Coltrane, onder meer bekend van de rol van Hagrid uit de Harry Potter-filmreeks, is op 72-jarige leeftijd overleden. De acteur is in een ziekenhuis vlak bij zijn huis in de Schotse plaats Larbert gestorven, laat zijn agent vrijdag weten aan Britse media. Een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
De Schotse acteur speelde in alle films over de beroemde tovenaarsleerling het geliefde personage Hagrid. Begin dit jaar sprak hij in de reünie van de Harry Potter-reeks op HBO Max geëmotioneerd over de impact daarvan. "De nalatenschap van de films is dat de generatie van mijn kinderen ze zal laten zien aan hun kinderen. Dus je zou er over vijftig jaar nog makkelijk naar kunnen kijken. Ik zal er dan niet bij zijn, helaas... maar Hagrid wel."
Coltrane speelde in meer dan vijftig films. Zo was hij ook te zien in onder meer de James Bond-films GoldenEye (1995) en The World Is Not Enough (1999) en Ocean's Twelve (2004). De acteur won drie BAFTA's, de belangrijkste Britse film- en televisieprijzen, voor zijn rol in de serie Cracker.
De acteur laat twee kinderen achter.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In het noordoosten van India is een militair transportvliegtuig neergestort. De Indiase krijgsmacht meldt dat vijf militairen om het leven zijn gekomen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag gewaarschuwd voor nieuwe aanvallen op het zuiden van Libanon. Inwoners van twintig steden en dorpen, waaronder verschillende plaatsen in de buurt van de stad Nabatieh, krijgen het dringende advies te evacueren.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt ziet een groeiende dreiging van droneaanvallen op de Bondsdag. Dat blijkt uit een brief van hem aan de Bondsdagvoorzitter die het Duitse medium Rheinische Post heeft ingezien.
14 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
19 uur geleden