Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harry Potter-ster Robbie Coltrane (72) overleden

Harry Potter-ster Robbie Coltrane (72) overleden

LARBERT (ANP) - Robbie Coltrane, onder meer bekend van de rol van Hagrid uit de Harry Potter-filmreeks, is op 72-jarige leeftijd overleden. De acteur is in een ziekenhuis vlak bij zijn huis in de Schotse plaats Larbert gestorven, laat zijn agent vrijdag weten aan Britse media. Een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.

De Schotse acteur speelde in alle films over de beroemde tovenaarsleerling het geliefde personage Hagrid. Begin dit jaar sprak hij in de reünie van de Harry Potter-reeks op HBO Max geëmotioneerd over de impact daarvan. "De nalatenschap van de films is dat de generatie van mijn kinderen ze zal laten zien aan hun kinderen. Dus je zou er over vijftig jaar nog makkelijk naar kunnen kijken. Ik zal er dan niet bij zijn, helaas... maar Hagrid wel."

Coltrane speelde in meer dan vijftig films. Zo was hij ook te zien in onder meer de James Bond-films GoldenEye (1995) en The World Is Not Enough (1999) en Ocean's Twelve (2004). De acteur won drie BAFTA's, de belangrijkste Britse film- en televisieprijzen, voor zijn rol in de serie Cracker.

De acteur laat twee kinderen achter.

Meer uit Buitenland

Iran en VS hebben akkoord getekend

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het akkoord dat Iran en de VS zijn overeengekomen is ondertekend door president Donald Trump, vicepresident Vance en de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris maandag tegen Reuters.

41 minuten geleden
BBC: Rusland zat achter brandstichtingen gericht tegen Starmer

LONDEN (ANP) - Rusland zit vermoedelijk achter brandstichtingen die gericht waren tegen de Britse premier Keir Starmer. Dat meldt de Britse omroep BBC op basis van eigen onderzoek. Een jonge Russische diplomaat zou de brandstichters opdracht hebben gegeven.

44 minuten geleden
VS waarschuwen scheepvaart: blokkade havens Iran nog van kracht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de scheepvaart gewaarschuwd dat de Amerikaanse zeeblokkade van Iraanse havens nog van kracht is. Dat staat in een bericht van de krijgsmacht dat persbureau Reuters heeft ingezien.

1 uur geleden
Von der Leyen: pas bij echt ander Iran opheffen sancties denkbaar

ÉVIAN (ANP) - Iran moet echt veranderen om af te komen van Europese sancties, zegt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. "Als er geen gedragsverandering is, kun je de sancties voor het schenden van de mensenrechten en voor massavernietigingswapens niet opheffen."

1 uur geleden
Iran gaat 'servicekosten' rekenen in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt "maritieme servicekosten" te gaan rekenen voor schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat meldt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken tijdens een persconferentie. Deze servicekosten komen naar eigen zeggen in de plaats van tolheffing en zouden in de overeenkomst staan die Iran met de VS heeft gesloten.

3 uur geleden
Hezbollah: geen operaties uitgevoerd sinds aankondiging akkoord

BEIROET (ANP/RTR) - Een functionaris van Hezbollah heeft gezegd dat de groepering geen operaties heeft uitgevoerd sinds de aankondiging van het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De bron, die anoniem wenst te blijven, zegt ook dat het standpunt over de wapenstilstand afhankelijk is van de naleving door Israël.

4 uur geleden
EU-ministers akkoord met sancties tegen betrokkenen dood Navalny

LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag nieuwe sancties aangenomen tegen 34 Russische mensen en 47 organisaties en/of bedrijven. Onder hen bevinden zich vijftien mensen en een bedrijf die een rol hebben gespeeld bij de vervolging, vergiftiging en dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny.

4 uur geleden