Harry Potter-ster Robbie Coltrane (72) overleden
LARBERT (ANP) - Robbie Coltrane, onder meer bekend van de rol van Hagrid uit de Harry Potter-filmreeks, is op 72-jarige leeftijd overleden. De acteur is in een ziekenhuis vlak bij zijn huis in de Schotse plaats Larbert gestorven, laat zijn agent vrijdag weten aan Britse media. Een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
De Schotse acteur speelde in alle films over de beroemde tovenaarsleerling het geliefde personage Hagrid. Begin dit jaar sprak hij in de reünie van de Harry Potter-reeks op HBO Max geëmotioneerd over de impact daarvan. "De nalatenschap van de films is dat de generatie van mijn kinderen ze zal laten zien aan hun kinderen. Dus je zou er over vijftig jaar nog makkelijk naar kunnen kijken. Ik zal er dan niet bij zijn, helaas... maar Hagrid wel."
Coltrane speelde in meer dan vijftig films. Zo was hij ook te zien in onder meer de James Bond-films GoldenEye (1995) en The World Is Not Enough (1999) en Ocean's Twelve (2004). De acteur won drie BAFTA's, de belangrijkste Britse film- en televisieprijzen, voor zijn rol in de serie Cracker.
De acteur laat twee kinderen achter.
Meer uit Buitenland
EDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
4 uur geledenOLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
7 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
11 uur geleden