Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harry: media verdraaien verhaal over doden in Afghanistan

Harry: media verdraaien verhaal over doden in Afghanistan

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry beschuldigt de media ervan dat zij bewust zijn woorden over Afghanistan uit zijn autobiografie Spare hebben verdraaid. "Ze hebben er bewust voor gekozen om alle context te verwijderen en individuele onderdelen van mijn verhaal te kiezen, om die vervolgens in sappige krantenkoppen te veranderen", zei Harry in een vraaggesprek in The Late Show van Stephen Colbert.

Eerder lekte via de Britse media onder meer een passage uit waarin Harry beschrijft dat hij tijdens zijn diensttijd in Afghanistan 25 leden van de Taliban heeft gedood. Harry zei dat de " meest gevaarlijke leugen die ze hebben verteld, zonder twijfel de claim is dat ik heb opgeschept over het aantal mensen dat ik heb gedood in Afghanistan", zei Harry. "Maar dat is een leugen."

De prins hoopt dat mensen nu het boek officieel is verschenen, zelf de context kunnen meekrijgen. "Wat ik zeg is niet gevaarlijk, maar de manier waarop mijn woorden verdraaid worden is gevaarlijk."

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

4 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

5 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

5 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

5 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

6 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

8 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

8 uur geleden