Harry: Invictus Games is geen dagelijkse realiteit, maar opstapje
DEN HAAG (ANP) - De Invictus Games kunnen voor de veteranen die meedoen een opstapje zijn om hun leven op een goede manier te veranderen. Dat zei prins Harry, die het evenement bedacht heeft, in gesprek met Saïda Maggé op NPO 2.
Harry en zijn vrouw Meghan zijn momenteel in Den Haag voor het sporttoernooi voor mentaal en fysiek gewonde militairen. "De wereld die ze hier ervaren is geen realiteit", aldus Harry. "Maar het kan een opstapje zijn om hun leven te veranderen." De zoon van prins Charles is diep ontroerd als hij atleten ziet die voor de ogen van hun familie over de finishlijn komen. "Zo'n ervaring kan hun leven veranderen."
De initiatiefnemer van de Invictus Games vindt de sfeer in Den Haag geweldig, vertelde hij. "Iedereen heeft twee jaar moeten wachten, je merkt dat iedereen er zin in heeft." Harry had echter geen verwachtingen over hoe de week zou verlopen. "Ik wil hier vooral zijn, ik wil deelnemers en familieleden spreken. Als ik hen zie lachen, is deze week voor mij geslaagd."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
48 minuten geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw gevonden in een huis, meldt de politie. Een man in dezelfde woning is aangehouden. Over de relatie tussen de twee en meer informatie over de omstandigheden deelt de politie momenteel nog niets.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
11 uur geleden