Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harry en Meghan werkten niet mee aan nieuwe biografie

Harry en Meghan werkten niet mee aan nieuwe biografie

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Prins Harry en zijn vrouw Meghan hebben naar eigen zeggen niet meegewerkt aan de biografie Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family. Zaterdag is een voorpublicatie verschenen in The Times. Het boek komt 11 augustus uit.

Eerder zeiden ingewijden dat de auteurs, royalty-verslaggevers Omid Scobie en Carolyn Durand, de Sussexes hadden gesproken voordat ze het Verenigd Koninkrijk verlieten. Dat is volgens de zegsman van Harry en Meghan dus niet waar: "Het boek is gebaseerd op de ervaringen van de auteurs als leden van de royaltypers en op hun eigen onafhankelijke verslaggeving." De schrijvers spraken wel met 'goede vrienden' van het koppel en gaan onder meer in op de breuk tussen Harry en zijn broer William.

In het artikel in The Times is te lezen dat Harry zich niet beschermd voelde door zijn familie toen hij door zijn relatie met Meghan extra werd belaagd door de Britse roddelpers. Hooggeplaatste hofmedewerkers, door Harry "adders" genoemd, vonden dat het stel in populariteit de rest van de royals overschaduwde en moest worden "ingeperkt", aldus de schrijvers.

Het echtpaar deed eerder dit jaar een stap terug binnen het Britse koningshuis. Tegenwoordig wonen de Sussexes met zoontje Archie in Los Angeles. Ook daar zijn ze niet helemaal veilig. Eerder deze week werd bekend dat ze Amerikaanse roddelfotografen hadden aangeklaagd voor het maken van foto's van Archie in hun achtertuin.

Meer uit Buitenland

Dodental door zware aardbeving in Japan richting 30

KUMAMOTO (ANP) - Er zijn in totaal 28 mensen omgekomen bij een zware aardbeving in Japan, meldt de Japanse regering in een bijgewerkte balans.

1 uur geleden
VS zeggen nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran te hebben afgerond

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft "met succes een zware reeks aanvallen op Iran uitgevoerd, als reactie op de pogingen tot raketaanvallen op Amerikaanse troepen van de dag ervoor", meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X. "De aanvallen waren bedoeld om de dreiging die uitgaat van Iran voor Amerikaanse troepen, de commerciële scheepvaart en buurlanden in de Golfregio te verminderen."

1 uur geleden
Doden door zware storm in zuidoosten Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Een zware storm in het zuidoosten van Brazilië heeft zeker vijf mensen het leven gekost, melden Braziliaanse media, waaronder CNN Brasil en het nieuwsplatform G1.

3 uur geleden
VS hervatten aanvallen op doelen in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse strijdkrachten zijn donderdagochtend om 03.30 uur (Iraanse tijd) begonnen met luchtaanvallen op Iran, meldt het Amerikaanse leger op X. De aanvallen zijn een "reactie op de Iraanse aanvalspogingen van gisteren tegen Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten", aldus het centrale commando CENTCOM.

3 uur geleden
Justitie in Bolivia gelast arrestatie oud-president Evo Morales

LA PAZ (ANP) - Het Boliviaanse Openbaar Ministerie heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen oud-president Evo Morales (2006-2019). Dit vanwege zijn rol bij protesten tegen de regering die het land in mei en juni vijftig dagen lang lamlegden.

4 uur geleden
Aanvaller schrijver Rushdie ook schuldig bevonden aan terrorisme

BUFFALO (ANP) - De man die in 2022 op het podium van een kunstinstituut in New York schrijver Salman Rushdie neerstak en gedeeltelijk blind maakte, is nu ook schuldig bevonden aan terrorisme. De man werd in 2025 al schuldig bevonden aan poging tot moord en veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf.

4 uur geleden
VS bestellen voor 59 miljard dollar aan Patriot-raketten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft wapenproducent Lockheed Martin een contract ter waarde van 59 miljard dollar (zo'n 51,5 miljard euro) gegund om de productie van Patriot-raketten de komende zeven jaar te verdrievoudigen. Hiermee wil de regering de munitievoorraad, die door de oorlog met Iran flink is geslonken, weer op peil brengen.

4 uur geleden