Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harry en Meghan voor het laatst actief als 'senior royals'

Harry en Meghan voor het laatst actief als 'senior royals'

LONDEN (ANP) - Prins Harry en zijn vrouw Meghan zijn maandag voor het laatst in actie gekomen als volwaardige leden van het Britse koningshuis. De hertog en hertogin van Sussex woonden in Westminster Abbey in Londen een dienst bij ter gelegenheid van Commonwealth Day, de viering van het bestaan van het Gemenebest.

Het was tevens de eerste keer dat Harry en Meghan nadat ze in januari hadden aangekondigd in april een stap terug te doen zich als 'senior royals' met andere leden van de koninklijke familie in het openbaar begaven. De speciale kerkdienst werd ook bijgewoond door koningin Elizabeth, prins Charles en zijn vrouw Camilla en prins William en diens echtgenote Catherine.

Harry en Meghan verrasten begin dit jaar vriend en vijand door aan te kondigen een stap terug te willen doen. Het stel, dat vanaf 1 april niet langer gebruikmaakt van de aanspreektitel zijne/hare koninklijke hoogheid, wil meer tijd doorbrengen in Canada.

Canada

Volgens de BBC vliegen Harry en Meghan snel weer terug naar Canada, waar zoontje Archie ook dit keer achterbleef. De hertog en hertogin van Sussex willen financieel onafhankelijk worden van Harry's familie, voornamelijk door commerciële deals te sluiten. Zo doken de twee vorige maand al op tijdens een bijeenkomst van de Amerikaanse bank JP Morgan. Ook wil het stel zich specifieker op liefdadigheidsprojecten kunnen storten.

Hoewel Harry en Meghan nu hun handen vrij hebben, zijn ze van plan nog geregeld koninklijke evenementen bij te wonen, ook in het Verenigd Koninkrijk. Die worden dan niet echter meer aangemerkt als officiële taken.

Meer uit Buitenland

EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

23 minuten geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

53 minuten geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

55 minuten geleden
Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

1 uur geleden
Hongaars OM staakt vervolging burgemeester Boedapest om Pride

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.

1 uur geleden
Opvangregeling Oekraïners wordt verlengd, maar ingeperkt

LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.

1 uur geleden
Frans-Iraanse Persepolis-maker Marjane Satrapi (56) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.

1 uur geleden