Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harry en Meghan trekken op Vlaamse televisie 300.000 Nederlanders

Harry en Meghan trekken op Vlaamse televisie 300.000 Nederlanders

BRUSSEL/HILVERSUM (ANP/BELGA) - De uitzending van het spraakmakende interview met de Britse prins Harry en echtgenote Meghan op de Vlaamse televisie heeft ook honderdduizenden Nederlanders getrokken. Volgens Stichting Kijkonderzoek keken ruim 300.000 mensen in Nederland maandagavond naar het gesprek, dat werd uitgezonden door de publieke omroep VRT.

Normaal kijken hoogstens enkele tienduizenden Nederlanders rond dat tijdstip naar kanaal Eén van de VRT. Het veelbesproken interview door de Amerikaanse tv-ster Oprah Winfrey trok in Vlaanderen bijna 1 miljoen belangstellenden. Dat was goed voor een marktaandeel van 48,7 procent, aldus de VRT. De omroep had de uitzendrechten voor de neus van commerciële zenders weggekaapt.

In Nederland wordt het interview dinsdagavond uitgezonden door Net5.

Meer uit Binnenland

Voor het eerst sinds 2016 meeste asielaanvragen door Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds 2016 vroegen niet Syriërs, maar Eritreeërs het vaakst asiel aan in Nederland. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de asielcijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van april, mei en juni.

31 minuten geleden
Zeer grote brand bij agrarisch bedrijf in Friese Arum

ARUM (ANP) - In het Friese dorp Arum woedt een zeer grote brand in twee loodsen van een agrarisch bedrijf. Dat bevestigt een woordvoerder van de brandweer Fryslân. De loodsen, die vol staan met stro en machines, kunnen waarschijnlijk niet gered worden omdat ze "volledig in de hens staan", meldt de woordvoerder.

1 uur geleden
Persoon met ernstig letsel aangetroffen na aanrijding in Burdaard

BURDAARD (ANP) - In het Friese dorp Burdaard is een persoon met zeer ernstig letsel aangetroffen aan de Iedyk. Dat meldt de politie op X. Rond 00.17 uur kwam de melding binnen. Het slachtoffer is vermoedelijk gewond geraakt bij een aanrijding met een voertuig, waarna de bestuurder waarschijnlijk is doorgereden.

1 uur geleden
Indringer Tweede Kamer komt op vrije voeten

DEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.

16 uur geleden
Preventief fouilleren neemt toe in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.

17 uur geleden
Huishoudens in Friesland hebben weer normale waterdruk

UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

17 uur geleden
Raad: wegvoeren met bussen na XR-demo Zuidas was onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.

18 uur geleden