Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed
LONDEN (ANP/AFP) - Het Londense warenhuis Harrods heeft naar eigen zeggen honderden claims ontvangen van vrouwen die zeggen lang geleden te zijn misbruikt door de toenmalige eigenaar Mohamed al Fayed. De uit Egypte afkomstige al Fayed overleed in 2023 op 94-jarige leeftijd in Londen. Hij wordt ervan beschuldigd in het verleden in de onderneming vrouwen te hebben misbruikt en verkracht. Volgens Harrods zijn de meeste claims gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van al Fayed had uitgezonden.
Het 175 jaar oude luxe warenhuis Harrods is eigendom van de Qatar Investment Authority. Het bedrijf zegt zich verantwoordelijk te voelen en wil alle claims snel afhandelen, zodat de betrokken vrouwen geen lange juridische procedures hoeven aan te spannen. Er zijn sinds de uitzending van de documentaire meer dan 250 claims binnengekomen. Harrods is vandaag een heel andere onderneming dan toen al Fayed het leidde en de eigenaar was in de jaren 1985-2010, beklemtoont het bedrijf. "We kunnen het verleden niet ongedaan maken, maar we zijn vastbesloten het goede te doen en er zijn al enkele claims afgehandeld".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
5 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
6 uur geledenSONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.
10 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.
17 uur geleden