Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed

Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed

LONDEN (ANP/AFP) - Het Londense warenhuis Harrods heeft naar eigen zeggen honderden claims ontvangen van vrouwen die zeggen lang geleden te zijn misbruikt door de toenmalige eigenaar Mohamed al Fayed. De uit Egypte afkomstige al Fayed overleed in 2023 op 94-jarige leeftijd in Londen. Hij wordt ervan beschuldigd in het verleden in de onderneming vrouwen te hebben misbruikt en verkracht. Volgens Harrods zijn de meeste claims gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van al Fayed had uitgezonden.

Het 175 jaar oude luxe warenhuis Harrods is eigendom van de Qatar Investment Authority. Het bedrijf zegt zich verantwoordelijk te voelen en wil alle claims snel afhandelen, zodat de betrokken vrouwen geen lange juridische procedures hoeven aan te spannen. Er zijn sinds de uitzending van de documentaire meer dan 250 claims binnengekomen. Harrods is vandaag een heel andere onderneming dan toen al Fayed het leidde en de eigenaar was in de jaren 1985-2010, beklemtoont het bedrijf. "We kunnen het verleden niet ongedaan maken, maar we zijn vastbesloten het goede te doen en er zijn al enkele claims afgehandeld".

Meer uit Buitenland

Trump benoemt nieuwe Amerikaanse minister van het Leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.

11 minuten geleden
Witte Huis lanceert website met uitzettingsvideogames

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.

1 uur geleden
Werkzaamheden bouw triomfboog Trump starten binnen twee weken

WASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.

1 uur geleden
Trump vraagt hooggerechtshof om beperken poststemmen toe te staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.

5 uur geleden
Dodental veerramp bij Cyprus opgelopen tot tien, nog 18 vermisten

NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.

6 uur geleden
Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

8 uur geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

8 uur geleden