Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed
LONDEN (ANP/AFP) - Het Londense warenhuis Harrods heeft naar eigen zeggen honderden claims ontvangen van vrouwen die zeggen lang geleden te zijn misbruikt door de toenmalige eigenaar Mohamed al Fayed. De uit Egypte afkomstige al Fayed overleed in 2023 op 94-jarige leeftijd in Londen. Hij wordt ervan beschuldigd in het verleden in de onderneming vrouwen te hebben misbruikt en verkracht. Volgens Harrods zijn de meeste claims gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van al Fayed had uitgezonden.
Het 175 jaar oude luxe warenhuis Harrods is eigendom van de Qatar Investment Authority. Het bedrijf zegt zich verantwoordelijk te voelen en wil alle claims snel afhandelen, zodat de betrokken vrouwen geen lange juridische procedures hoeven aan te spannen. Er zijn sinds de uitzending van de documentaire meer dan 250 claims binnengekomen. Harrods is vandaag een heel andere onderneming dan toen al Fayed het leidde en de eigenaar was in de jaren 1985-2010, beklemtoont het bedrijf. "We kunnen het verleden niet ongedaan maken, maar we zijn vastbesloten het goede te doen en er zijn al enkele claims afgehandeld".
Meer uit Buitenland
BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
12 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
2 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
2 uur geledenCLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
10 uur geleden