Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed

Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed

LONDEN (ANP/AFP) - Het Londense warenhuis Harrods heeft naar eigen zeggen honderden claims ontvangen van vrouwen die zeggen lang geleden te zijn misbruikt door de toenmalige eigenaar Mohamed al Fayed. De uit Egypte afkomstige al Fayed overleed in 2023 op 94-jarige leeftijd in Londen. Hij wordt ervan beschuldigd in het verleden in de onderneming vrouwen te hebben misbruikt en verkracht. Volgens Harrods zijn de meeste claims gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van al Fayed had uitgezonden.

Het 175 jaar oude luxe warenhuis Harrods is eigendom van de Qatar Investment Authority. Het bedrijf zegt zich verantwoordelijk te voelen en wil alle claims snel afhandelen, zodat de betrokken vrouwen geen lange juridische procedures hoeven aan te spannen. Er zijn sinds de uitzending van de documentaire meer dan 250 claims binnengekomen. Harrods is vandaag een heel andere onderneming dan toen al Fayed het leidde en de eigenaar was in de jaren 1985-2010, beklemtoont het bedrijf. "We kunnen het verleden niet ongedaan maken, maar we zijn vastbesloten het goede te doen en er zijn al enkele claims afgehandeld".

Meer uit Buitenland

Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

2 uur geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

3 uur geleden
Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

7 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

10 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

11 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

11 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

12 uur geleden