Harrods: ruim 250 claims seksuele misdraging ex-eigenaar Fayed
LONDEN (ANP/AFP) - Het Londense warenhuis Harrods heeft naar eigen zeggen honderden claims ontvangen van vrouwen die zeggen lang geleden te zijn misbruikt door de toenmalige eigenaar Mohamed al Fayed. De uit Egypte afkomstige al Fayed overleed in 2023 op 94-jarige leeftijd in Londen. Hij wordt ervan beschuldigd in het verleden in de onderneming vrouwen te hebben misbruikt en verkracht. Volgens Harrods zijn de meeste claims gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van al Fayed had uitgezonden.
Het 175 jaar oude luxe warenhuis Harrods is eigendom van de Qatar Investment Authority. Het bedrijf zegt zich verantwoordelijk te voelen en wil alle claims snel afhandelen, zodat de betrokken vrouwen geen lange juridische procedures hoeven aan te spannen. Er zijn sinds de uitzending van de documentaire meer dan 250 claims binnengekomen. Harrods is vandaag een heel andere onderneming dan toen al Fayed het leidde en de eigenaar was in de jaren 1985-2010, beklemtoont het bedrijf. "We kunnen het verleden niet ongedaan maken, maar we zijn vastbesloten het goede te doen en er zijn al enkele claims afgehandeld".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italiƫ, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
4 uur geleden