Harris wint van Trump in Virginia, voorspelt NBC
RICHMOND (ANP) - Kamala Harris wint in de staat Virginia, voorspelt NBC News. Die staat geldt niet als een swingstate, maar haar rivaal Donald Trump deed het er volgens de nieuwszender toch beter dan verwacht.
Virginia levert Harris dertien kiesmannen op. De staat ging in 2020 ook naar de Democraten, toen naar huidig president Joe Biden.
Fox News bericht dat de vicepresident ook de vermoedelijke winnaar is in New Mexico (vijf kiesmannen) en Hawaï (vier kiesmannen). Ook in die staten won Biden in 2020.
Trump stond volgens een tussenstand van de nieuwszender omstreeks 06.00 (Nederlandse tijd) op 232 kiesmannen, Harris op 216. In zes van de zeven swingstates is nog geen winnaar bekend.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
1 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geleden