Harris wil presidentskandidaat worden na terugtrekking Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris wil presidentskandidaat worden na de terugtrekking van Joe Biden. Ze heeft dat laten weten in een verklaring waarin ze Biden prijst voor zijn "onbaatzuchtige en patriottische daad".
Harris belooft oud-president Donald Trump te verslaan als ze wordt gekozen tot de Democratische kandidaat. Ze laat weten "vereerd" te zijn dat Biden haar steunt. Harris wil hem namens het Amerikaanse volk bedanken voor zijn "buitengewone leiderschap" als president en zijn eerdere inzet voor de Verenigde Staten. Biden was eerder 36 jaar senator namens de staat Delaware en acht jaar vicepresident.
De politica stelt dat Biden een "bijzondere nalatenschap achterlaat die ongeëvenaard is in de moderne Amerikaanse geschiedenis". Door zich terug te trekken uit de verkiezingsrace, doet Biden volgens Harris wat hij altijd al heeft gedaan als politicus: "het Amerikaanse volk en ons land boven alles plaatsen". Ze sluit haar verklaring af met de mededeling dat het nog 107 dagen duurt voordat de verkiezingen plaatsvinden. "Samen zullen we vechten. En samen zullen we winnen."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
1 minuut geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze bestookt.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
4 uur geleden