Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris wil presidentskandidaat worden na terugtrekking Biden

Harris wil presidentskandidaat worden na terugtrekking Biden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris wil presidentskandidaat worden na de terugtrekking van Joe Biden. Ze heeft dat laten weten in een verklaring waarin ze Biden prijst voor zijn "onbaatzuchtige en patriottische daad".

Harris belooft oud-president Donald Trump te verslaan als ze wordt gekozen tot de Democratische kandidaat. Ze laat weten "vereerd" te zijn dat Biden haar steunt. Harris wil hem namens het Amerikaanse volk bedanken voor zijn "buitengewone leiderschap" als president en zijn eerdere inzet voor de Verenigde Staten. Biden was eerder 36 jaar senator namens de staat Delaware en acht jaar vicepresident.

De politica stelt dat Biden een "bijzondere nalatenschap achterlaat die ongeëvenaard is in de moderne Amerikaanse geschiedenis". Door zich terug te trekken uit de verkiezingsrace, doet Biden volgens Harris wat hij altijd al heeft gedaan als politicus: "het Amerikaanse volk en ons land boven alles plaatsen". Ze sluit haar verklaring af met de mededeling dat het nog 107 dagen duurt voordat de verkiezingen plaatsvinden. "Samen zullen we vechten. En samen zullen we winnen."

Meer uit Buitenland

Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

14 minuten geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

3 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

4 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

6 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

7 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

9 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

9 uur geleden