Harris wil presidentskandidaat worden na terugtrekking Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris wil presidentskandidaat worden na de terugtrekking van Joe Biden. Ze heeft dat laten weten in een verklaring waarin ze Biden prijst voor zijn "onbaatzuchtige en patriottische daad".
Harris belooft oud-president Donald Trump te verslaan als ze wordt gekozen tot de Democratische kandidaat. Ze laat weten "vereerd" te zijn dat Biden haar steunt. Harris wil hem namens het Amerikaanse volk bedanken voor zijn "buitengewone leiderschap" als president en zijn eerdere inzet voor de Verenigde Staten. Biden was eerder 36 jaar senator namens de staat Delaware en acht jaar vicepresident.
De politica stelt dat Biden een "bijzondere nalatenschap achterlaat die ongeëvenaard is in de moderne Amerikaanse geschiedenis". Door zich terug te trekken uit de verkiezingsrace, doet Biden volgens Harris wat hij altijd al heeft gedaan als politicus: "het Amerikaanse volk en ons land boven alles plaatsen". Ze sluit haar verklaring af met de mededeling dat het nog 107 dagen duurt voordat de verkiezingen plaatsvinden. "Samen zullen we vechten. En samen zullen we winnen."
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
5 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
10 uur geleden