Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris wil presidentskandidaat worden na terugtrekking Biden

Harris wil presidentskandidaat worden na terugtrekking Biden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris wil presidentskandidaat worden na de terugtrekking van Joe Biden. Ze heeft dat laten weten in een verklaring waarin ze Biden prijst voor zijn "onbaatzuchtige en patriottische daad".

Harris belooft oud-president Donald Trump te verslaan als ze wordt gekozen tot de Democratische kandidaat. Ze laat weten "vereerd" te zijn dat Biden haar steunt. Harris wil hem namens het Amerikaanse volk bedanken voor zijn "buitengewone leiderschap" als president en zijn eerdere inzet voor de Verenigde Staten. Biden was eerder 36 jaar senator namens de staat Delaware en acht jaar vicepresident.

De politica stelt dat Biden een "bijzondere nalatenschap achterlaat die ongeëvenaard is in de moderne Amerikaanse geschiedenis". Door zich terug te trekken uit de verkiezingsrace, doet Biden volgens Harris wat hij altijd al heeft gedaan als politicus: "het Amerikaanse volk en ons land boven alles plaatsen". Ze sluit haar verklaring af met de mededeling dat het nog 107 dagen duurt voordat de verkiezingen plaatsvinden. "Samen zullen we vechten. En samen zullen we winnen."

Meer uit Buitenland

Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

56 minuten geleden
VN eisen duidelijkheid van VS over bombardement op school Iran

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz waarschuwt voor instorten staat Iran

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.

2 uur geleden
Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

3 uur geleden
Trump: enige deal met Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.

3 uur geleden
Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

4 uur geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

5 uur geleden