Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris: wil mensen niet beoordelen op wat ze stemmen

Harris: wil mensen niet beoordelen op wat ze stemmen

JOINT BASE ANDREWS (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris vindt niet dat mensen die op Donald Trump stemmen aangemerkt moeten worden als "afval". Ze reageerde op uitspraken van haar partijgenoot president Joe Biden waarin hij die term leek te gebruiken voor Republikeinen. Harris viel Biden niet openlijk af, maar probeerde er wel afstand van te nemen.

Biden had het in een videobijeenkomst over omstreden uitlatingen van een komiek op een campagnebijeenkomst van Trump: Tony Hinchcliffe noemde Puerto Rico een "eiland van afval". "Het enige afval dat ik daar zie ronddrijven is zijn aanhang", leek Biden te zeggen. Het Witte Huis beweerde dat hij eigenlijk iets anders had gezegd, een zin die in het Engels hetzelfde klinkt. Hij zou bedoeld hebben dat hij alleen het afval "van" Trumps aanhang zag. Dat afval is de Republikeinse retoriek, stelde hij op sociale media.

"Luister, ten eerste heeft hij zijn uitspraken verduidelijkt", zei Harris woensdagochtend (lokale tijd) tegen een aantal journalisten. "Maar laat een ding duidelijk zijn: ik ben het helemaal niet eens met kritiek op mensen op basis van op wie ze stemmen." Ze zei de president te willen zijn van alle Amerikanen, "of ze nu op mij hebben gestemd of niet".

Meer uit Buitenland

Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

1 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

3 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

4 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

6 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

8 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

9 uur geleden
Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

18 uur geleden