Harris: wil mensen niet beoordelen op wat ze stemmen
JOINT BASE ANDREWS (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris vindt niet dat mensen die op Donald Trump stemmen aangemerkt moeten worden als "afval". Ze reageerde op uitspraken van haar partijgenoot president Joe Biden waarin hij die term leek te gebruiken voor Republikeinen. Harris viel Biden niet openlijk af, maar probeerde er wel afstand van te nemen.
Biden had het in een videobijeenkomst over omstreden uitlatingen van een komiek op een campagnebijeenkomst van Trump: Tony Hinchcliffe noemde Puerto Rico een "eiland van afval". "Het enige afval dat ik daar zie ronddrijven is zijn aanhang", leek Biden te zeggen. Het Witte Huis beweerde dat hij eigenlijk iets anders had gezegd, een zin die in het Engels hetzelfde klinkt. Hij zou bedoeld hebben dat hij alleen het afval "van" Trumps aanhang zag. Dat afval is de Republikeinse retoriek, stelde hij op sociale media.
"Luister, ten eerste heeft hij zijn uitspraken verduidelijkt", zei Harris woensdagochtend (lokale tijd) tegen een aantal journalisten. "Maar laat een ding duidelijk zijn: ik ben het helemaal niet eens met kritiek op mensen op basis van op wie ze stemmen." Ze zei de president te willen zijn van alle Amerikanen, "of ze nu op mij hebben gestemd of niet".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.
37 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
3 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
10 uur geleden