Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris wil even geen campagne voeren omdat het systeem 'kapot' is

Harris wil even geen campagne voeren omdat het systeem 'kapot' is

NEW YORK (ANP) - Kamala Harris wil voorlopig geen ambt bekleden, omdat ze denkt dat het systeem niet werkt zoals het zou moeten. De voormalige Democratische vicepresident van de Verenigde Staten zei dat in haar eerste interview sinds ze de presidentsverkiezingen verloor van Donald Trump. Ze wil daar naar eigen zeggen de komende tijd met mensen over praten zonder dat ze ergens campagne voor hoeft te voeren, vertelde ze in de talkshow The Late Show with Stephen Colbert.

Donderdag maakte Harris bekend dat ze geen gouverneur van Californië wil worden, zoals veel werd geopperd. Dat heeft volgens haar te maken met het feit dat ze altijd geloofde dat ze het systeem van binnenuit zou kunnen veranderen. "En ik heb de afgelopen tijd besloten dat ik voorlopig niet terug het systeem in wil. Volgens mij is dat kapot", zei ze tegen Colbert.

"Ik vind en ik heb altijd geloofd dat, hoe kwetsbaar onze democratie ook is, onze systemen sterk genoeg zijn om onze belangrijkste principes te verdedigen. En ik geloof niet dat ze zo sterk zijn als ze zouden moeten zijn", aldus Harris. Volgens haar laat bijvoorbeeld het Congres de regering-Trump te veel zijn gang gaan, bijvoorbeeld nu hij het ministerie van Onderwijs goeddeels probeert af te schaffen.

Tijdens de campagne waarschuwde Harris onder meer dat Trump politieke tegenstanders zou aanvallen en bondgenoten in het buitenland zou vervreemden. "Het klopt dat ik veel al had voorspeld, maar wat ik niet had voorspeld was de capitulatie. Dat had ik niet voorspeld, dat zag ik niet aankomen", aldus Harris. Volgens haar geven veel mensen die "hoeders van ons systeem en onze democratie" zouden moeten zijn toe aan de president. Ze doelde ook op het hooggerechtshof, al speelde het daar volgens haar al langer.

Meer uit Buitenland

Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

2 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

6 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

7 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

8 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

8 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

9 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

10 uur geleden