
Harris wil dat aanval op Capitool wordt beëindigd
WASHINGTON (ANP) - De aanstaande vicepresident van de Verenigde Staten Kamala Harris wil dat de aanval op het Capitool direct wordt beëindigd. Ze steunt aanstaand president Joe Biden die in een toespraak hetzelfde zei.
"De aanval op het Capitool en onze ambtenaren moet stoppen. Zoals Biden zei: het werk van de democratie moet worden voortgezet", schrijft Harris op Twitter.
Harris is nu nog lid van de Senaat en is uit het gebouw gehaald door veiligheidsdiensten toen een bende Trump-aanhangers de Senaat wilde binnendringen. Die ruimte zou nu zijn leeggehaald door de politie.
Meer uit Buitenland
CARTERTON (ANP) - Pro-Palestijnse activisten zeggen twee militaire vliegtuigen te hebben beschadigd op een Britse luchtmachtbasis in het midden van Engeland. Ze zeggen dat de toestellen met rode verf en koevoeten buiten gebruik zijn gesteld. De twee activisten van Palestine Action zouden zijn ontkomen.
18 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben vrijdag opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie bekendgemaakt. Het aantal uitgewisselde gevangenen is niet bekend.
27 minuten geledenGENÈVE (ANP/DPA) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR houdt rekening met grote aantallen vluchtelingen uit Iran als gevolg van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.
49 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - In de Iraanse kerncentrale van Bushehr werken volgens de baas van de Russische onderneming Rosatom, Aleksej Lichatsjev, driehonderd Russen. Volgens Lichatsjev werken er in totaal vijfhonderd mensen uit de voormalige Sovjetrepublieken. De situatie in het complex van Bushehr is volgens hem normaal en wordt er gewerkt.
58 minuten geledenASHDOD (ANP/AFP) - Een boot met 1500 Israëli's die in het buitenland waren gestrand door de aanvallen tussen Israël en Iran, is vanuit Cyprus aangekomen in de Israëlische haven Ashdod. Volgens het Israëlische leger is dit de eerste boot met gestrande landgenoten en volgen er meer in wat 'operatie veilige terugkeer' wordt genoemd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De volgende NAVO-top is volgend jaar in Turkije en de daaropvolgende in Albanië. De leiders van de NAVO-landen nemen hierover naar verwachting komende week een besluit op hun top in Den Haag.
1 uur geledenKIGALI (ANP/DPA) - De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire Umuhoza is gearresteerd, omdat ze volgens de autoriteiten tot onrust aanzet en plannen zou hebben de regering omver te werpen. Ingabire van de Verenigde Democratische Krachten (UDF) woonde zestien jaar in Nederland als politiek vluchteling.
2 uur geleden