Harris spreekt na nederlaag op Howard Universiteit
WASHINGTON (ANP/RTR) - De verliezende Democratische presidentskandidate Kamala Harris spreekt naar verwachting woensdagmiddag plaatselijke tijd op de Howard Universiteit in Washington, waar ze de verkiezingsresultaten heeft afgewacht, aldus het Amerikaanse MSNBC-nieuws op X. Ze verloor de verkiezingen van de Republikeinse kandidaat Donald Trump. Volgens onbevestigde berichten spreekt ze om 16.00 uur. Dat is 22.00 uur Nederlandse tijd. Eerder was nog sprake van twee uur later.
Volgens een bron met contacten met Harris' campagne werkt ze nu aan de toespraak en heeft ze Trump nog niet gebeld.
Ook president Joe Biden heeft Trump nog niet gebeld, maar is dat aan het voorbereiden en zal ook het volk toespreken, meldt persbureau Reuters.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
10 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
4 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
6 uur geleden