Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen
WASHINGTON (ANP/AFP) - Kamala Harris heeft hard uitgehaald naar oud-president van de Verenigde Staten Donald Trump, tegen wie de vicepresident het in november opneemt tijdens de presidentsverkiezingen in het land. Trump zou zich positief hebben uitgelaten over Adolf Hitler, aldus zijn voormalige stafchef John Kelly.
Volgens Harris is Trump steeds meer "losgeslagen". Buiten haar vicepresidentiële woning in Washington woensdag noemde ze de berichten over Trumps vermeende woorden over Hitler "ongelooflijk gevaarlijk".
Voormalig stafchef Kelly zei tegen The New York Times dat Trump zou hebben gezegd dat Hitler ook goede dingen gedaan heeft. Trump zou daarnaast volgens Kelly hebben gezegd dat hij "generaals wil hebben zoals Hitler die had".
"Het is zeer verontrustend en ongelooflijk gevaarlijk dat Donald Trump Adolf Hitler zou aanhalen, de man die verantwoordelijk is voor de dood van zes miljoen Joden en honderdduizenden Amerikanen", aldus Harris. "Dit alles is verder bewijs voor het Amerikaanse volk wie Donald Trump werkelijk is."
Trumps kamp reageerde dat Harris "wanhopig is, omdat ze worstelt en haar campagne in puin ligt. Daarom blijft ze regelrechte leugens en onwaarheden verspreiden die gemakkelijk te weerleggen zijn," aldus Trumps woordvoerder Steven Cheung in een verklaring.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
35 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
3 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
4 uur geleden