Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen
WASHINGTON (ANP/AFP) - Kamala Harris heeft hard uitgehaald naar oud-president van de Verenigde Staten Donald Trump, tegen wie de vicepresident het in november opneemt tijdens de presidentsverkiezingen in het land. Trump zou zich positief hebben uitgelaten over Adolf Hitler, aldus zijn voormalige stafchef John Kelly.
Volgens Harris is Trump steeds meer "losgeslagen". Buiten haar vicepresidentiële woning in Washington woensdag noemde ze de berichten over Trumps vermeende woorden over Hitler "ongelooflijk gevaarlijk".
Voormalig stafchef Kelly zei tegen The New York Times dat Trump zou hebben gezegd dat Hitler ook goede dingen gedaan heeft. Trump zou daarnaast volgens Kelly hebben gezegd dat hij "generaals wil hebben zoals Hitler die had".
"Het is zeer verontrustend en ongelooflijk gevaarlijk dat Donald Trump Adolf Hitler zou aanhalen, de man die verantwoordelijk is voor de dood van zes miljoen Joden en honderdduizenden Amerikanen", aldus Harris. "Dit alles is verder bewijs voor het Amerikaanse volk wie Donald Trump werkelijk is."
Trumps kamp reageerde dat Harris "wanhopig is, omdat ze worstelt en haar campagne in puin ligt. Daarom blijft ze regelrechte leugens en onwaarheden verspreiden die gemakkelijk te weerleggen zijn," aldus Trumps woordvoerder Steven Cheung in een verklaring.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.
2 uur geledenMARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.
3 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
3 uur geleden