Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen

Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Kamala Harris heeft hard uitgehaald naar oud-president van de Verenigde Staten Donald Trump, tegen wie de vicepresident het in november opneemt tijdens de presidentsverkiezingen in het land. Trump zou zich positief hebben uitgelaten over Adolf Hitler, aldus zijn voormalige stafchef John Kelly.

Volgens Harris is Trump steeds meer "losgeslagen". Buiten haar vicepresidentiële woning in Washington woensdag noemde ze de berichten over Trumps vermeende woorden over Hitler "ongelooflijk gevaarlijk".

Voormalig stafchef Kelly zei tegen The New York Times dat Trump zou hebben gezegd dat Hitler ook goede dingen gedaan heeft. Trump zou daarnaast volgens Kelly hebben gezegd dat hij "generaals wil hebben zoals Hitler die had".

"Het is zeer verontrustend en ongelooflijk gevaarlijk dat Donald Trump Adolf Hitler zou aanhalen, de man die verantwoordelijk is voor de dood van zes miljoen Joden en honderdduizenden Amerikanen", aldus Harris. "Dit alles is verder bewijs voor het Amerikaanse volk wie Donald Trump werkelijk is."

Trumps kamp reageerde dat Harris "wanhopig is, omdat ze worstelt en haar campagne in puin ligt. Daarom blijft ze regelrechte leugens en onwaarheden verspreiden die gemakkelijk te weerleggen zijn," aldus Trumps woordvoerder Steven Cheung in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

2 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

3 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

4 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

7 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

8 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

11 uur geleden