Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen
WASHINGTON (ANP/AFP) - Kamala Harris heeft hard uitgehaald naar oud-president van de Verenigde Staten Donald Trump, tegen wie de vicepresident het in november opneemt tijdens de presidentsverkiezingen in het land. Trump zou zich positief hebben uitgelaten over Adolf Hitler, aldus zijn voormalige stafchef John Kelly.
Volgens Harris is Trump steeds meer "losgeslagen". Buiten haar vicepresidentiële woning in Washington woensdag noemde ze de berichten over Trumps vermeende woorden over Hitler "ongelooflijk gevaarlijk".
Voormalig stafchef Kelly zei tegen The New York Times dat Trump zou hebben gezegd dat Hitler ook goede dingen gedaan heeft. Trump zou daarnaast volgens Kelly hebben gezegd dat hij "generaals wil hebben zoals Hitler die had".
"Het is zeer verontrustend en ongelooflijk gevaarlijk dat Donald Trump Adolf Hitler zou aanhalen, de man die verantwoordelijk is voor de dood van zes miljoen Joden en honderdduizenden Amerikanen", aldus Harris. "Dit alles is verder bewijs voor het Amerikaanse volk wie Donald Trump werkelijk is."
Trumps kamp reageerde dat Harris "wanhopig is, omdat ze worstelt en haar campagne in puin ligt. Daarom blijft ze regelrechte leugens en onwaarheden verspreiden die gemakkelijk te weerleggen zijn," aldus Trumps woordvoerder Steven Cheung in een verklaring.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.
7 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
12 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
22 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
56 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
2 uur geleden