Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen

Harris noemt Trump "losgeslagen" na vermeende Hitler-uitlatingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Kamala Harris heeft hard uitgehaald naar oud-president van de Verenigde Staten Donald Trump, tegen wie de vicepresident het in november opneemt tijdens de presidentsverkiezingen in het land. Trump zou zich positief hebben uitgelaten over Adolf Hitler, aldus zijn voormalige stafchef John Kelly.

Volgens Harris is Trump steeds meer "losgeslagen". Buiten haar vicepresidentiële woning in Washington woensdag noemde ze de berichten over Trumps vermeende woorden over Hitler "ongelooflijk gevaarlijk".

Voormalig stafchef Kelly zei tegen The New York Times dat Trump zou hebben gezegd dat Hitler ook goede dingen gedaan heeft. Trump zou daarnaast volgens Kelly hebben gezegd dat hij "generaals wil hebben zoals Hitler die had".

"Het is zeer verontrustend en ongelooflijk gevaarlijk dat Donald Trump Adolf Hitler zou aanhalen, de man die verantwoordelijk is voor de dood van zes miljoen Joden en honderdduizenden Amerikanen", aldus Harris. "Dit alles is verder bewijs voor het Amerikaanse volk wie Donald Trump werkelijk is."

Trumps kamp reageerde dat Harris "wanhopig is, omdat ze worstelt en haar campagne in puin ligt. Daarom blijft ze regelrechte leugens en onwaarheden verspreiden die gemakkelijk te weerleggen zijn," aldus Trumps woordvoerder Steven Cheung in een verklaring.

Meer uit Buitenland

CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

16 minuten geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

4 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

4 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

4 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

5 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

6 uur geleden