Harris legt rally in Atlanta twee keer stil om medische situatie
ATLANTA (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft haar rally in Atlanta in de staat Georgia zaterdag twee keer korte tijd stilgelegd om een medische noodsituatie in het publiek.
Op beelden is te zien hoe Harris haar toespraak onderbreekt om hulp te vragen. "We hebben hier medische hulp nodig alsjeblieft", zei Harris terwijl ze naar een sectie van het publiek wees. Daarop vroeg ze haar aanhangers ruimte te maken, zodat de hulpdiensten er bij konden komen. Enkele minuten later vroeg Harris opnieuw om hulp voor een ander medisch incident. Wat er precies aan de hand was, is niet bekend. Mogelijk speelden de hoge temperaturen een rol. Het was zaterdag 25 graden in Atlanta.
Volgens CNN greep Harris de situatie aan om eenheid en gemeenschap, twee thema's uit haar campagne, te benadrukken. "Kijk, dit is wat we doen. We letten op elkaar", aldus de vicepresident. "Zo doen wij dat. En dat is hoe leiderschap eruit ziet", vervolgde ze.
Georgia is een van de zeven zogeheten swing states bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van dinsdag tussen Harris en haar Republikeinse tegenstander Donald Trump. In de staat is het moeilijk te voorspellen wie er gaat winnen.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
14 uur geleden