Harris legt rally in Atlanta twee keer stil om medische situatie
ATLANTA (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft haar rally in Atlanta in de staat Georgia zaterdag twee keer korte tijd stilgelegd om een medische noodsituatie in het publiek.
Op beelden is te zien hoe Harris haar toespraak onderbreekt om hulp te vragen. "We hebben hier medische hulp nodig alsjeblieft", zei Harris terwijl ze naar een sectie van het publiek wees. Daarop vroeg ze haar aanhangers ruimte te maken, zodat de hulpdiensten er bij konden komen. Enkele minuten later vroeg Harris opnieuw om hulp voor een ander medisch incident. Wat er precies aan de hand was, is niet bekend. Mogelijk speelden de hoge temperaturen een rol. Het was zaterdag 25 graden in Atlanta.
Volgens CNN greep Harris de situatie aan om eenheid en gemeenschap, twee thema's uit haar campagne, te benadrukken. "Kijk, dit is wat we doen. We letten op elkaar", aldus de vicepresident. "Zo doen wij dat. En dat is hoe leiderschap eruit ziet", vervolgde ze.
Georgia is een van de zeven zogeheten swing states bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van dinsdag tussen Harris en haar Republikeinse tegenstander Donald Trump. In de staat is het moeilijk te voorspellen wie er gaat winnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
48 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
50 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
4 uur geleden