Harris legt rally in Atlanta twee keer stil om medische situatie
ATLANTA (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft haar rally in Atlanta in de staat Georgia zaterdag twee keer korte tijd stilgelegd om een medische noodsituatie in het publiek.
Op beelden is te zien hoe Harris haar toespraak onderbreekt om hulp te vragen. "We hebben hier medische hulp nodig alsjeblieft", zei Harris terwijl ze naar een sectie van het publiek wees. Daarop vroeg ze haar aanhangers ruimte te maken, zodat de hulpdiensten er bij konden komen. Enkele minuten later vroeg Harris opnieuw om hulp voor een ander medisch incident. Wat er precies aan de hand was, is niet bekend. Mogelijk speelden de hoge temperaturen een rol. Het was zaterdag 25 graden in Atlanta.
Volgens CNN greep Harris de situatie aan om eenheid en gemeenschap, twee thema's uit haar campagne, te benadrukken. "Kijk, dit is wat we doen. We letten op elkaar", aldus de vicepresident. "Zo doen wij dat. En dat is hoe leiderschap eruit ziet", vervolgde ze.
Georgia is een van de zeven zogeheten swing states bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van dinsdag tussen Harris en haar Republikeinse tegenstander Donald Trump. In de staat is het moeilijk te voorspellen wie er gaat winnen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
2 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
8 uur geleden