Harris legt rally in Atlanta twee keer stil om medische situatie
ATLANTA (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft haar rally in Atlanta in de staat Georgia zaterdag twee keer korte tijd stilgelegd om een medische noodsituatie in het publiek.
Op beelden is te zien hoe Harris haar toespraak onderbreekt om hulp te vragen. "We hebben hier medische hulp nodig alsjeblieft", zei Harris terwijl ze naar een sectie van het publiek wees. Daarop vroeg ze haar aanhangers ruimte te maken, zodat de hulpdiensten er bij konden komen. Enkele minuten later vroeg Harris opnieuw om hulp voor een ander medisch incident. Wat er precies aan de hand was, is niet bekend. Mogelijk speelden de hoge temperaturen een rol. Het was zaterdag 25 graden in Atlanta.
Volgens CNN greep Harris de situatie aan om eenheid en gemeenschap, twee thema's uit haar campagne, te benadrukken. "Kijk, dit is wat we doen. We letten op elkaar", aldus de vicepresident. "Zo doen wij dat. En dat is hoe leiderschap eruit ziet", vervolgde ze.
Georgia is een van de zeven zogeheten swing states bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van dinsdag tussen Harris en haar Republikeinse tegenstander Donald Trump. In de staat is het moeilijk te voorspellen wie er gaat winnen.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
5 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
11 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
14 uur geleden