Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris hekelt 'brutaal dictatorschap' in Noord-Korea bij bezoek

Harris hekelt 'brutaal dictatorschap' in Noord-Korea bij bezoek

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft donderdag de gedemilitariseerde zone (DMZ) tussen Noord- en Zuid-Korea bezocht. Ze omschreef Noord-Korea daar als een land met een "brutaal dictatorschap, een illegaal wapenprogramma en wijdverbreide mensenrechtenschendingen die de vrede en stabiliteit bedreigen".

Volgens Harris laat de grenszone duidelijk zien dat Noord- en Zuid-Korea "dramatisch andere wegen" zijn ingeslagen. De Verenigde Staten en de rest van de wereld zijn uit op "een stabiel en vredig Koreaans schiereiland, waar Noord-Korea niet langer een bedreiging vormt", aldus Harris.

Eerder op de dag had de vicepresident een ontmoeting met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk Yeol in Seoul. Harris en Yoon veroordeelden tijdens hun gesprek de "provocerende, nucleaire retoriek en testen met ballistische raketten" van Noord-Korea. Woensdag vuurde Noord-Korea nog twee ballistische korteafstandsraketten af die in de Japanse Zee terechtkwamen.

Staatsbegrafenis Shinzo Abe

Harris landde eerder op donderdag op Osan Air Base, ongeveer 70 kilometer ten zuiden van Seoul, nadat zij de staatsbegrafenis van de voormalige Japanse premier Shinzo Abe in Tokio had bezocht. Na aankomst zei zij in Zuid-Korea te zijn "om de sterke band met het land aan te halen".

Harris en Yoon hebben tijdens hun gesprek opnieuw de intentie uitgesproken zich in te zetten voor de complete denuclearisatie van het Koreaanse schiereiland, meldt het Witte Huis. Ze hebben onder meer besproken hoe de Verenigde Staten en Zuid-Korea in de toekomst moeten reageren op mogelijke provocaties van Noord-Korea. Zo zouden de landen onder meer moeten samenwerken met Japan.

Bezoek Nancy Pelosi

Begin vorige maand bezocht de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi de DMZ ook al. Het was het eerste bezoek van een hooggeplaatste Amerikaanse politicus sinds voormalig president Donald Trump er in 2019 naartoe ging en daar de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un ontmoette.

Noord-Korea haalde naar aanleiding van het bezoek uit naar Pelosi en noemde haar "de ergste verwoester van internationale vrede".

Meer uit Buitenland

Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

43 minuten geleden
Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

1 uur geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

2 uur geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

3 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

6 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

7 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

8 uur geleden