Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris heeft telefoongesprek met Macron

Harris heeft telefoongesprek met Macron

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft tijdens een telefoongesprek met de Franse president Emmanuel Macron gesproken over onder meer de coronapandemie en klimaatverandering. Ook heeft Harris toegezegd "de trans-Atlantische alliantie nieuw leven in te blazen".

"Vicepresident Harris en president Macron waren het eens over de noodzaak van een nauwe bilaterale en multilaterale samenwerking om Covid-19 en klimaatverandering aan te pakken en de democratie in eigen land en over de hele wereld te ondersteunen", staat in een verklaring die naar buiten is gebracht. "Ze bespraken ook tal van regionale uitdagingen, waaronder in het Midden-Oosten en Afrika, en de noodzaak die gezamenlijk aan te pakken."

Harris heeft Macron ook bedankt voor de wijze waarop hij omgaat met gendergelijkheid en de bijdrage die zijn land levert aan het Marsproject van NASA. Donderdag landt een onbemand verkenningsvoertuig dat zoekt naar tekenen van oud microbieel leven op de planeet. De Franse regering bevestigde het telefoongesprek tussen beiden en de inhoud daarvan zoals in de verklaring van de VS is beschreven.

Macron sprak op 24 januari al met de Amerikaanse president Joe Biden. Tijdens dat telefoongesprek zou de Franse president hebben aangedrongen op een akkoord in de slepende kwestie rond luchtvaartsubsidies. De Europese Unie en de Verenigde Staten bestoken elkaar sinds 2004 met aanklachten over vermeende staatssteun aan hun lucht- en ruimtevaartindustrie. Washington beschuldigde Europese landen er eerder van vliegtuigmaker Airbus stiekem te hebben ondersteund met gunstige leningen. De EU vindt op haar beurt dat Boeing werd geholpen met voordelige belastingregels.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent dat hij versoepeling sancties Iran overweegt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Paus verlaat Frankrijk na vierdaags bezoek

METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.

6 uur geleden
Meer dan twintig doden na conflicten in zuidwesten Somalië

BAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.

6 uur geleden
Frankrijk blust grootste natuurbrand sinds 1949

SAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.

6 uur geleden
164 arrestaties en 27 gewonden bij scholierenprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.

7 uur geleden
Russische drone raakt Oekraïense grenspost net over Poolse grens

DOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.

8 uur geleden
VN-experts: VS schaden mensenrechten door migratiedeals

NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.

8 uur geleden