Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris heeft telefoongesprek met Macron

Harris heeft telefoongesprek met Macron

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft tijdens een telefoongesprek met de Franse president Emmanuel Macron gesproken over onder meer de coronapandemie en klimaatverandering. Ook heeft Harris toegezegd "de trans-Atlantische alliantie nieuw leven in te blazen".

"Vicepresident Harris en president Macron waren het eens over de noodzaak van een nauwe bilaterale en multilaterale samenwerking om Covid-19 en klimaatverandering aan te pakken en de democratie in eigen land en over de hele wereld te ondersteunen", staat in een verklaring die naar buiten is gebracht. "Ze bespraken ook tal van regionale uitdagingen, waaronder in het Midden-Oosten en Afrika, en de noodzaak die gezamenlijk aan te pakken."

Harris heeft Macron ook bedankt voor de wijze waarop hij omgaat met gendergelijkheid en de bijdrage die zijn land levert aan het Marsproject van NASA. Donderdag landt een onbemand verkenningsvoertuig dat zoekt naar tekenen van oud microbieel leven op de planeet. De Franse regering bevestigde het telefoongesprek tussen beiden en de inhoud daarvan zoals in de verklaring van de VS is beschreven.

Macron sprak op 24 januari al met de Amerikaanse president Joe Biden. Tijdens dat telefoongesprek zou de Franse president hebben aangedrongen op een akkoord in de slepende kwestie rond luchtvaartsubsidies. De Europese Unie en de Verenigde Staten bestoken elkaar sinds 2004 met aanklachten over vermeende staatssteun aan hun lucht- en ruimtevaartindustrie. Washington beschuldigde Europese landen er eerder van vliegtuigmaker Airbus stiekem te hebben ondersteund met gunstige leningen. De EU vindt op haar beurt dat Boeing werd geholpen met voordelige belastingregels.

Meer uit Buitenland

Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

7 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

8 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

9 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

10 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

10 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

10 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

11 uur geleden