Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris heeft genoeg steun van gedelegeerden voor nominatie

Harris heeft genoeg steun van gedelegeerden voor nominatie

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident Kamala Harris heeft maandag genoeg gedelegeerden achter zich geschaard om de Democratische presidentiële nominatie binnen te halen, zegt haar campagneteam aan persbureau Reuters. Daarmee neemt de oud-hoofdaanklager van Californië het zo goed als zeker op tegen Donald Trump in de presidentsverkiezing op 5 november.

Volgens een telling van persbureau Associated Press heeft Harris al de steun van 2214 van circa 4000 gedelegeerden, ruim boven de eenvoudige meerderheid die ze nodig heeft voor de nominatie.

De telling is onofficieel, aldus AP, omdat het Democratische afgevaardigden nog vrij staat om te stemmen op de kandidaat van hun keuze bij een online stemming. Toch hebben de meeste partijkopstukken, onder wie president Joe Biden, Harris al hun steun toegezegd. Ook hebben zich geen uitdagers gemeld voor Harris.

"Het is mijn bedoeling om deze nominatie te verdienen en te winnen", zei Harris maandag tijdens een toespraak in haar campagnehoofdkwartier in Delaware. "Dus in de komende dagen en weken zal ik alles in mijn macht doen om onze Democratische Partij te verenigen, ons land te verenigen en deze verkiezing te winnen."

Nadat Biden zondag zijn herverkiezingscampagne staakte, spraken onder anderen Democratische zwaargewichten Bill Clinton, Gavin Newsom, Pete Buttigieg en Nancy Pelosi hun steun uit voor de 59-jarige Harris. Daarbovenop zamelde ze een recordbedrag van 81 miljoen dollar (74,4 miljoen euro) in binnen 24 uur nadat ze haar kandidatuur bekend maakte.

Meer uit Buitenland

Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

1 uur geleden
Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

4 uur geleden
VN-functionaris: plan Israël voor Gaza kan tot nieuwe ramp leiden

NEW YORK (ANP/AFP) - Israëls plan om Gaza-Stad te controleren brengt het risico van een "nieuwe ramp" met zich mee. Dat zei Miroslav Jenca, adjunct-secretaris-generaal van de VN, zondag in een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad. Jenca vreest dat het plan leidt tot "verdere gedwongen ontheemding, doden en verwoesting."

6 uur geleden
Iran zegt dat IAEA-functionaris land zal bezoeken voor gesprekken

TEHERAN (ANP/RTR) - Een hoge functionaris van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) vliegt maandag naar Iran voor gesprekken, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Er staat geen bezoek aan nucleaire locaties op de agenda.

7 uur geleden
VS-vicepresident: geen overleg Zelensky met Poetin voor Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De kans is klein dat er een gesprek komt tussen de Oekraïense president Zelensky en diens Russische ambtgenoot Poetin voordat Poetin vrijdag met de Amerikaanse president Trump spreekt. Een dergelijk overleg zou niet productief zijn, aldus de Amerikaanse vicepresident Vance over het streven naar een bestand tussen Rusland en Oekraïne.

11 uur geleden
Netanyahu belooft 'de klus te klaren' tegen Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël geen andere keuze heeft dan "de klus te klaren" en Hamas te verslaan, gezien de weigering van Hamas om de wapens neer te leggen.

12 uur geleden
Palestijnse strijders vuren raketten af op Israël

GAZA (ANP/DPA) - Strijders van de Palestijnse organisatie Islamitische Jihad hebben vanuit de Gazastrook raketten afgeschoten op Israëlische grensplaatsen. Doelen zouden twee kibboetsen zijn geweest.

14 uur geleden