Harris heeft genoeg steun van gedelegeerden voor nominatie
WASHINGTON (ANP) - Vicepresident Kamala Harris heeft maandag genoeg gedelegeerden achter zich geschaard om de Democratische presidentiële nominatie binnen te halen, zegt haar campagneteam aan persbureau Reuters. Daarmee neemt de oud-hoofdaanklager van Californië het zo goed als zeker op tegen Donald Trump in de presidentsverkiezing op 5 november.
Volgens een telling van persbureau Associated Press heeft Harris al de steun van 2214 van circa 4000 gedelegeerden, ruim boven de eenvoudige meerderheid die ze nodig heeft voor de nominatie.
De telling is onofficieel, aldus AP, omdat het Democratische afgevaardigden nog vrij staat om te stemmen op de kandidaat van hun keuze bij een online stemming. Toch hebben de meeste partijkopstukken, onder wie president Joe Biden, Harris al hun steun toegezegd. Ook hebben zich geen uitdagers gemeld voor Harris.
"Het is mijn bedoeling om deze nominatie te verdienen en te winnen", zei Harris maandag tijdens een toespraak in haar campagnehoofdkwartier in Delaware. "Dus in de komende dagen en weken zal ik alles in mijn macht doen om onze Democratische Partij te verenigen, ons land te verenigen en deze verkiezing te winnen."
Nadat Biden zondag zijn herverkiezingscampagne staakte, spraken onder anderen Democratische zwaargewichten Bill Clinton, Gavin Newsom, Pete Buttigieg en Nancy Pelosi hun steun uit voor de 59-jarige Harris. Daarbovenop zamelde ze een recordbedrag van 81 miljoen dollar (74,4 miljoen euro) in binnen 24 uur nadat ze haar kandidatuur bekend maakte.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
2 uur geledenSIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
11 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
12 uur geleden