Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris haalde volgens team in een week 200 miljoen dollar op

Harris haalde volgens team in een week 200 miljoen dollar op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kamala Harris heeft in haar eerste week als presidentskandidaat 200 miljoen dollar (ruim 183 miljoen euro) opgehaald voor haar campagne. Haar campagneteam zegt dat 66 procent afkomstig is van mensen die nooit eerder geld gegeven hadden.

Afgelopen zondag maakte Joe Biden bekend dat hij zich terugtrok uit de race om de presidentsverkiezingen. In de dagen die daarop volgden, hebben hij en een groot aantal invloedrijke partijgenoten zich achter Harris geschaard. Daarbij werd ook meteen vaart gezet achter het ophalen van geld. De Amerikaanse verkiezingscampagnes kosten namelijk miljarden.

Op de eerste dag na Bidens terugtrekking, haalde Harris 81 miljoen dollar op, zegt het campagneteam. Dat zou het grootste bedrag zijn in 24 uur tijd ooit. Begin juli had het team van Biden nog maar 96 miljoen achter de hand en was 93 procent van het geld dat in de maand daarvoor was opgehaald al uitgegeven.

Honderd dagen

Trump gaf in diezelfde periode veel minder uit. Zijn team spendeerde in juni 46 procent van het opgehaalde geld en had begin juli nog 128 miljoen achter de hand.

In het tweede kwartaal van dit jaar haalden Donald Trump en zijn Republikeinse partij 331 miljoen dollar op, tegen 264 miljoen dollar voor het campagneteam van Biden

De campagne voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen is deze zondag de laatste honderd dagen ingegaan.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

6 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

9 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

9 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

13 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

13 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

14 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

14 uur geleden