Harris: geen politieke spelletjes spelen rond steun Oekraïne
MÜNCHEN (ANP/AFP/RTR) - Er is geen ruimte voor "politieke spelletjes" rond de steun voor Oekraïne, zei de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris op de veiligheidsconferentie in München. Harris beantwoorde de vraag wat zij ervan vindt dat een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door Republikeinen in het Amerikaanse Congres.
Volgens Harris staan de Verenigde Staten zolang het nodig is achter Oekraïne. "De geschiedenis heeft ons geleerd wat er gebeurt als je agressors als Poetin ongestraft land laat stelen", zei Harris. "Ze gaan ermee door."
De VS zijn een vooraanstaande bondgenoot voor Oekraïne. Kyiv is zeer afhankelijk van geld en wapens die de VS leveren. Republikeinen zijn in toenemende mate kritisch over de steun voor Oekraïne. Over het omvangrijke steunpakket dat nu door het Congres wordt behandeld, zei president Joe Biden dat een stem tegen een stem voor Poetin is.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
6 uur geleden