Harris: geen politieke spelletjes spelen rond steun Oekraïne
MÜNCHEN (ANP/AFP/RTR) - Er is geen ruimte voor "politieke spelletjes" rond de steun voor Oekraïne, zei de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris op de veiligheidsconferentie in München. Harris beantwoorde de vraag wat zij ervan vindt dat een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door Republikeinen in het Amerikaanse Congres.
Volgens Harris staan de Verenigde Staten zolang het nodig is achter Oekraïne. "De geschiedenis heeft ons geleerd wat er gebeurt als je agressors als Poetin ongestraft land laat stelen", zei Harris. "Ze gaan ermee door."
De VS zijn een vooraanstaande bondgenoot voor Oekraïne. Kyiv is zeer afhankelijk van geld en wapens die de VS leveren. Republikeinen zijn in toenemende mate kritisch over de steun voor Oekraïne. Over het omvangrijke steunpakket dat nu door het Congres wordt behandeld, zei president Joe Biden dat een stem tegen een stem voor Poetin is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
1 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
5 uur geleden