Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris: geen politieke spelletjes spelen rond steun Oekraïne

Harris: geen politieke spelletjes spelen rond steun Oekraïne

MÜNCHEN (ANP/AFP/RTR) - Er is geen ruimte voor "politieke spelletjes" rond de steun voor Oekraïne, zei de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris op de veiligheidsconferentie in München. Harris beantwoorde de vraag wat zij ervan vindt dat een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door Republikeinen in het Amerikaanse Congres.

Volgens Harris staan de Verenigde Staten zolang het nodig is achter Oekraïne. "De geschiedenis heeft ons geleerd wat er gebeurt als je agressors als Poetin ongestraft land laat stelen", zei Harris. "Ze gaan ermee door."

De VS zijn een vooraanstaande bondgenoot voor Oekraïne. Kyiv is zeer afhankelijk van geld en wapens die de VS leveren. Republikeinen zijn in toenemende mate kritisch over de steun voor Oekraïne. Over het omvangrijke steunpakket dat nu door het Congres wordt behandeld, zei president Joe Biden dat een stem tegen een stem voor Poetin is.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

3 minuten geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

7 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

9 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

9 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

9 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

11 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

11 uur geleden