Harris en Trump roepen kiezers via sociale media op te stemmen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump hebben via sociale media hun kiezers opgeroepen om te gaan stemmen. Harris schrijft op X dat dit "het moment is om je stem te laten horen" en Trump deelt op Truth Social een video waarin hij stelt dat Amerika "een comeback" kan maken.
"We stemmen vandaag omdat we van ons land houden en omdat we geloven in de Amerikaanse belofte", schrijft Harris. "Samen zullen we het volgende hoofdstuk schrijven van het beste verhaal dat ooit is verteld." De Democraat roept mensen op om anderen te overtuigen te gaan stemmen.
In Trumps video wordt een somber beeld geschetst van de Verenigde Staten onder Democratisch leiderschap. "We hebben vier jaar geleden de verkeerde afslag genomen en zijn ons doel verloren", zegt de voice-over bij beelden van ontslagen werknemers, een lege kerk en een geplunderde supermarkt. "Als we de waarheid durven te spreken, wordt dat haatzaaien genoemd", gaat de video verder. Het filmpje eindigt met beelden van Trump die zijn vuist in de lucht steekt nadat hij was beschoten tijdens een campagne-evenement en een oproep voor de VS om een comeback te maken. "Kunnen we weer opstaan? Ja, want dat hebben we eerder ook gedaan."
Meer uit Buitenland
DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
16 minuten geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
7 uur geleden