Harris en Trump roepen kiezers via sociale media op te stemmen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump hebben via sociale media hun kiezers opgeroepen om te gaan stemmen. Harris schrijft op X dat dit "het moment is om je stem te laten horen" en Trump deelt op Truth Social een video waarin hij stelt dat Amerika "een comeback" kan maken.
"We stemmen vandaag omdat we van ons land houden en omdat we geloven in de Amerikaanse belofte", schrijft Harris. "Samen zullen we het volgende hoofdstuk schrijven van het beste verhaal dat ooit is verteld." De Democraat roept mensen op om anderen te overtuigen te gaan stemmen.
In Trumps video wordt een somber beeld geschetst van de Verenigde Staten onder Democratisch leiderschap. "We hebben vier jaar geleden de verkeerde afslag genomen en zijn ons doel verloren", zegt de voice-over bij beelden van ontslagen werknemers, een lege kerk en een geplunderde supermarkt. "Als we de waarheid durven te spreken, wordt dat haatzaaien genoemd", gaat de video verder. Het filmpje eindigt met beelden van Trump die zijn vuist in de lucht steekt nadat hij was beschoten tijdens een campagne-evenement en een oproep voor de VS om een comeback te maken. "Kunnen we weer opstaan? Ja, want dat hebben we eerder ook gedaan."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
10 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
13 uur geleden