Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris en Trump roepen kiezers via sociale media op te stemmen

Harris en Trump roepen kiezers via sociale media op te stemmen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump hebben via sociale media hun kiezers opgeroepen om te gaan stemmen. Harris schrijft op X dat dit "het moment is om je stem te laten horen" en Trump deelt op Truth Social een video waarin hij stelt dat Amerika "een comeback" kan maken.

"We stemmen vandaag omdat we van ons land houden en omdat we geloven in de Amerikaanse belofte", schrijft Harris. "Samen zullen we het volgende hoofdstuk schrijven van het beste verhaal dat ooit is verteld." De Democraat roept mensen op om anderen te overtuigen te gaan stemmen.

In Trumps video wordt een somber beeld geschetst van de Verenigde Staten onder Democratisch leiderschap. "We hebben vier jaar geleden de verkeerde afslag genomen en zijn ons doel verloren", zegt de voice-over bij beelden van ontslagen werknemers, een lege kerk en een geplunderde supermarkt. "Als we de waarheid durven te spreken, wordt dat haatzaaien genoemd", gaat de video verder. Het filmpje eindigt met beelden van Trump die zijn vuist in de lucht steekt nadat hij was beschoten tijdens een campagne-evenement en een oproep voor de VS om een comeback te maken. "Kunnen we weer opstaan? Ja, want dat hebben we eerder ook gedaan."

Meer uit Buitenland

Media: VS sturen maritieme versterking richting Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.

49 minuten geleden
Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

1 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

2 uur geleden
Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

3 uur geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.

4 uur geleden
Franse president Macron benadrukt defensieve rol in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.

4 uur geleden
Macron meent dat Iranoorlog Rusland geen verlichting biedt

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.

5 uur geleden