Harris en Trump roepen kiezers via sociale media op te stemmen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaten Kamala Harris en Donald Trump hebben via sociale media hun kiezers opgeroepen om te gaan stemmen. Harris schrijft op X dat dit "het moment is om je stem te laten horen" en Trump deelt op Truth Social een video waarin hij stelt dat Amerika "een comeback" kan maken.
"We stemmen vandaag omdat we van ons land houden en omdat we geloven in de Amerikaanse belofte", schrijft Harris. "Samen zullen we het volgende hoofdstuk schrijven van het beste verhaal dat ooit is verteld." De Democraat roept mensen op om anderen te overtuigen te gaan stemmen.
In Trumps video wordt een somber beeld geschetst van de Verenigde Staten onder Democratisch leiderschap. "We hebben vier jaar geleden de verkeerde afslag genomen en zijn ons doel verloren", zegt de voice-over bij beelden van ontslagen werknemers, een lege kerk en een geplunderde supermarkt. "Als we de waarheid durven te spreken, wordt dat haatzaaien genoemd", gaat de video verder. Het filmpje eindigt met beelden van Trump die zijn vuist in de lucht steekt nadat hij was beschoten tijdens een campagne-evenement en een oproep voor de VS om een comeback te maken. "Kunnen we weer opstaan? Ja, want dat hebben we eerder ook gedaan."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
7 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
7 uur geleden