Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harris en Trump botsen over economie

Harris en Trump botsen over economie

PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris botsten bij aanvang van hun debat over een belangrijk onderwerp voor veel kiezers: de economie. Trump betoogde dat het land economisch een "rampzalige" periode achter de rug heeft. "Ik had een van de beste economieën uit de geschiedenis van ons land gecreëerd en dat zal ik weer doen."

Harris zei zich te willen inzetten voor het midden- en kleinbedrijf. Ze noemde die ondernemingen de ruggengraat van de economie en beloofde fiscale maatregelen om ze te helpen. Trump wil volgens de vicepresident juist de belastingen verlagen voor miljardairs en grote bedrijven.

Trump zei juist andere landen te willen laten betalen. "We gaan andere landen invoerheffingen opleggen. Andere landen gaan eindelijk na 75 jaar terugbetalen voor alles wat wij voor de wereld hebben gedaan", aldus de oud-president. Hij wees vervolgens op zijn eerdere importheffingen tegen China.

De Republikein zei dat onder de huidige regering sprake was van "waarschijnlijk de ergste inflatie in de geschiedenis van ons land" en beweerde dat producten soms wel 80 procent duurder zijn geworden. Hij begon vervolgens over migratie en zei dat "miljoenen mensen uit gevangenissen en gestichten" het land binnenkomen om banen in te pikken. "Dit zijn de mensen die zij aan Biden het land hebben binnengeloodst."

De economie wordt gezien als een van de zwakke plekken van Harris. Het is een belangrijk onderwerp voor veel kiezers en er bestaat onvrede over de inflatie en de kosten van levensonderhoud. Uit peilingen komt naar voren dat Trump op dit thema meer vertrouwen geniet dan zijn rivaal Harris. De vicepresident probeert het vertrouwen van kritische kiezers te winnen en zegt dat het omlaag brengen van prijzen voor haar als president de hoogste prioriteit zal hebben.

Meer uit Buitenland

Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

32 minuten geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

1 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

3 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

12 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

12 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

13 uur geleden