Harris en Trump botsen over economie
PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris botsten bij aanvang van hun debat over een belangrijk onderwerp voor veel kiezers: de economie. Trump betoogde dat het land economisch een "rampzalige" periode achter de rug heeft. "Ik had een van de beste economieën uit de geschiedenis van ons land gecreëerd en dat zal ik weer doen."
Harris zei zich te willen inzetten voor het midden- en kleinbedrijf. Ze noemde die ondernemingen de ruggengraat van de economie en beloofde fiscale maatregelen om ze te helpen. Trump wil volgens de vicepresident juist de belastingen verlagen voor miljardairs en grote bedrijven.
Trump zei juist andere landen te willen laten betalen. "We gaan andere landen invoerheffingen opleggen. Andere landen gaan eindelijk na 75 jaar terugbetalen voor alles wat wij voor de wereld hebben gedaan", aldus de oud-president. Hij wees vervolgens op zijn eerdere importheffingen tegen China.
De Republikein zei dat onder de huidige regering sprake was van "waarschijnlijk de ergste inflatie in de geschiedenis van ons land" en beweerde dat producten soms wel 80 procent duurder zijn geworden. Hij begon vervolgens over migratie en zei dat "miljoenen mensen uit gevangenissen en gestichten" het land binnenkomen om banen in te pikken. "Dit zijn de mensen die zij aan Biden het land hebben binnengeloodst."
De economie wordt gezien als een van de zwakke plekken van Harris. Het is een belangrijk onderwerp voor veel kiezers en er bestaat onvrede over de inflatie en de kosten van levensonderhoud. Uit peilingen komt naar voren dat Trump op dit thema meer vertrouwen geniet dan zijn rivaal Harris. De vicepresident probeert het vertrouwen van kritische kiezers te winnen en zegt dat het omlaag brengen van prijzen voor haar als president de hoogste prioriteit zal hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
1 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
5 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
11 uur geleden