Harris en Trump botsen over economie
PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris botsten bij aanvang van hun debat over een belangrijk onderwerp voor veel kiezers: de economie. Trump betoogde dat het land economisch een "rampzalige" periode achter de rug heeft. "Ik had een van de beste economieën uit de geschiedenis van ons land gecreëerd en dat zal ik weer doen."
Harris zei zich te willen inzetten voor het midden- en kleinbedrijf. Ze noemde die ondernemingen de ruggengraat van de economie en beloofde fiscale maatregelen om ze te helpen. Trump wil volgens de vicepresident juist de belastingen verlagen voor miljardairs en grote bedrijven.
Trump zei juist andere landen te willen laten betalen. "We gaan andere landen invoerheffingen opleggen. Andere landen gaan eindelijk na 75 jaar terugbetalen voor alles wat wij voor de wereld hebben gedaan", aldus de oud-president. Hij wees vervolgens op zijn eerdere importheffingen tegen China.
De Republikein zei dat onder de huidige regering sprake was van "waarschijnlijk de ergste inflatie in de geschiedenis van ons land" en beweerde dat producten soms wel 80 procent duurder zijn geworden. Hij begon vervolgens over migratie en zei dat "miljoenen mensen uit gevangenissen en gestichten" het land binnenkomen om banen in te pikken. "Dit zijn de mensen die zij aan Biden het land hebben binnengeloodst."
De economie wordt gezien als een van de zwakke plekken van Harris. Het is een belangrijk onderwerp voor veel kiezers en er bestaat onvrede over de inflatie en de kosten van levensonderhoud. Uit peilingen komt naar voren dat Trump op dit thema meer vertrouwen geniet dan zijn rivaal Harris. De vicepresident probeert het vertrouwen van kritische kiezers te winnen en zegt dat het omlaag brengen van prijzen voor haar als president de hoogste prioriteit zal hebben.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.
32 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn sinds dinsdagavond zeker elf mensen omgekomen, melden de autoriteiten in dat land. Daarbij werden tientallen kruis- en ballistische raketten ingezet, aldus de Oekraïense luchtmacht woensdagochtend op Telegram. Onder meer in hoofdstad Kyiv, de noordelijk gelegen stad Pryloeky en de regio Poltava vielen doden. Ook de nabijgelegen regio's Charkiv en Dnipropetrovsk waren doelwit. Tientallen mensen raakten gewond.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk schort het gebruik van flitsgranaten bij de massale scholierenprotesten op. De stap volgt nadat een 15-jarige scholier door een flitsgranaat van de politie een hand had verloren.
1 uur geledenKFAR AZA/GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische kibboets van Kfar Aza waar 64 inwoners zijn omgekomen en 18 werden ontvoerd bij een aanval van Hamas drie jaar geleden, heeft een herdenking plaatsgevonden. Zo'n 1221 mensen in Israël kwamen om toen Hamasstrijders een grootschalige aanval in het zuiden van Israël pleegden. Ze ontvoerden 251 gijzelaars naar Gaza, waarvan 44 al waren gedood tijdens de aanval.
2 uur geledenOLYMPIA (ANP/DPA/AFP) - In de Verenigde Staten is een man gearresteerd die wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan de reeks dodelijke schietpartijen in de West-Canadese plaats Tumbler Ridge in februari. Dat heeft het Openbaar Ministerie van de staat Washington bekendgemaakt.
8 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike is bij bewustzijn en aanspreekbaar nadat haar executie vorige week was mislukt. Dat laten haar advocaten weten aan ABC News. Pike zou op 30 september met injecties worden geëxecuteerd in de Amerikaanse staat Tennessee, maar dat ging mis. Sindsdien was ze buiten bewustzijn en lag ze aan een beademingsmachine.
12 uur geleden