Harris en Pence testen negatief voorafgaand aan debat
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence en de Democratische senator Kamala Harris hebben in de aanloop naar hun enige debat negatief getest op het coronavirus. Dat betekent dat het debat in Salt Lake City kan doorgaan, berichten Amerikaanse media.
Pence kreeg zijn negatieve testuitslag enkele uren voor zijn confrontatie met senator Harris. De afgelopen tijd hebben meerdere mensen uit de omgeving van de vicepresident positief getest op het virus. Het ging onder meer om president Donald Trump en first lady Melania en topmedewerkers van het Witte Huis. Een van die besmette medewerkers is topadviseur Stephen Miller, die is getrouwd met de communicatiechef van Pence.
Het team van Pence houdt vol dat het niet risicovol is om hem te laten meedoen aan het debat. Dat zou ook zijn bevestigd door de topman van gezondheidsdienst CDC. Het is wel de bedoeling dat Harris en Pence op flinke afstand van elkaar staan. Ook worden schermen van plexiglas neergezet. De confrontatie tussen de 'running mates' van president Donald Trump en zijn rivaal Joe Biden begint in Nederland om 03.00 uur 's nachts en duurt negentig minuten.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
3 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
8 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
8 uur geleden