Harris en Pence testen negatief voorafgaand aan debat
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence en de Democratische senator Kamala Harris hebben in de aanloop naar hun enige debat negatief getest op het coronavirus. Dat betekent dat het debat in Salt Lake City kan doorgaan, berichten Amerikaanse media.
Pence kreeg zijn negatieve testuitslag enkele uren voor zijn confrontatie met senator Harris. De afgelopen tijd hebben meerdere mensen uit de omgeving van de vicepresident positief getest op het virus. Het ging onder meer om president Donald Trump en first lady Melania en topmedewerkers van het Witte Huis. Een van die besmette medewerkers is topadviseur Stephen Miller, die is getrouwd met de communicatiechef van Pence.
Het team van Pence houdt vol dat het niet risicovol is om hem te laten meedoen aan het debat. Dat zou ook zijn bevestigd door de topman van gezondheidsdienst CDC. Het is wel de bedoeling dat Harris en Pence op flinke afstand van elkaar staan. Ook worden schermen van plexiglas neergezet. De confrontatie tussen de 'running mates' van president Donald Trump en zijn rivaal Joe Biden begint in Nederland om 03.00 uur 's nachts en duurt negentig minuten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
3 uur geleden