Harris doet handreiking naar Republikeinen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft een handreiking gedaan naar de rivaliserende Republikeinen van Donald Trump. Mocht ze winnen bij de verkiezingen op 5 november, dan zal ze een Republikein opnemen in haar regering.
Harris sprak op een evenement in de Amerikaanse staat Arizona met Republikeinen die haar kandidatuur steunen en niet willen dat Trump wordt gekozen. De vicepresident onder Joe Biden beloofde ook dat er bij haar overwinning een raad van adviseurs komt van beide partijen, die feedback moeten gaan geven.
Harris zal op 23 oktober vragen van het publiek beantwoorden tijdens een speciale bijeenkomst die wordt georganiseerd door de Amerikaanse nieuwszender CNN. Volgens CNN is ook Trump uitgenodigd voor een zogenoemde town hall met kiezers, maar hij reageerde niet.
Volgens peilingen worden de verkiezingen een nek-aan-nekrace tussen Harris en Trump.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".
2 uur geledenLESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, door de politie gearresteerd.
2 uur geledenKRAMATORSK (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op twee bussen in Kramatorsk, in het oosten van Oekraïne, zijn zeker dertig doden gevallen. Ook raakten voor zover bekend achttien mensen gewond. Dat meldt het regionale OM. Eerder was nog sprake van twaalf doden en veertien gewonden. Vermoedelijk werd een glijbom gebruikt bij de aanval, voegt de aanklager toe. Onduidelijk is of het gaat om een aanval op de stad of de gelijknamige oblast.
3 uur geleden