Harris doet handreiking naar Republikeinen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft een handreiking gedaan naar de rivaliserende Republikeinen van Donald Trump. Mocht ze winnen bij de verkiezingen op 5 november, dan zal ze een Republikein opnemen in haar regering.
Harris sprak op een evenement in de Amerikaanse staat Arizona met Republikeinen die haar kandidatuur steunen en niet willen dat Trump wordt gekozen. De vicepresident onder Joe Biden beloofde ook dat er bij haar overwinning een raad van adviseurs komt van beide partijen, die feedback moeten gaan geven.
Harris zal op 23 oktober vragen van het publiek beantwoorden tijdens een speciale bijeenkomst die wordt georganiseerd door de Amerikaanse nieuwszender CNN. Volgens CNN is ook Trump uitgenodigd voor een zogenoemde town hall met kiezers, maar hij reageerde niet.
Volgens peilingen worden de verkiezingen een nek-aan-nekrace tussen Harris en Trump.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
8 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
8 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
10 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
11 uur geleden