Harris doet handreiking naar Republikeinen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris heeft een handreiking gedaan naar de rivaliserende Republikeinen van Donald Trump. Mocht ze winnen bij de verkiezingen op 5 november, dan zal ze een Republikein opnemen in haar regering.
Harris sprak op een evenement in de Amerikaanse staat Arizona met Republikeinen die haar kandidatuur steunen en niet willen dat Trump wordt gekozen. De vicepresident onder Joe Biden beloofde ook dat er bij haar overwinning een raad van adviseurs komt van beide partijen, die feedback moeten gaan geven.
Harris zal op 23 oktober vragen van het publiek beantwoorden tijdens een speciale bijeenkomst die wordt georganiseerd door de Amerikaanse nieuwszender CNN. Volgens CNN is ook Trump uitgenodigd voor een zogenoemde town hall met kiezers, maar hij reageerde niet.
Volgens peilingen worden de verkiezingen een nek-aan-nekrace tussen Harris en Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
3 uur geleden