Harris: Aziatische Amerikanen te vaak de zondebok
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris zegt dat Amerikanen van Aziatische afkomst de laatste tijd te vaak worden afgeschilderd als zondebokken. Haatmisdrijven, racisme, seksisme en vrouwenhaat zijn volgens Harris aan de orde van de dag in de Verenigde Staten.
Ze doet de uitspraken in Atlanta, Georgia, waar eerder deze week acht mensen, onder wie zes vrouwen van Aziatische afkomst, werden doodgeschoten door een witte man. President Joe Biden zegt dat het motief van de schutter niet uitmaakt, "te veel Amerikanen van Aziatische afkomst zijn bang dat ze iets wordt aangedaan".
"Amerikanen moeten optreden tegen racisme", aldus Biden en Harris. De vicepresident zegt dat zij en Biden nooit zullen zwijgen over racisme en discriminatie.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
2 minuten geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.
5 minuten geledenTSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
6 uur geleden