Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen
MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft vorig jaar minder motorfietsen verkocht onder druk van de gestegen rente, hoge inflatie en onzekere economie. Het beroemde merk zag de wereldwijde leveringen aan dealers met 7 procent dalen tot net geen 180.000 motorfietsen.
Op de Noord-Amerikaanse markt en in Europa en het Midden-Oosten namen de verkopen het sterkst af. In de Aziatische regio met ook bijvoorbeeld Australië ging het om een kleine daling.
Harley-Davidson verstrekt financiering voor de aankoop van een motor en door de hogere rente stijgen de kosten om een lening af te sluiten. Het merk levert ook kleding, onderdelen en andere producten. Het bedrijf uit Milwaukee heeft daarnaast nog een tak voor elektrische motorfietsen, genaamd LiveWire. Daarvan werden er vorig jaar 660 verkocht. LiveWire heeft sinds september 2022 een eigen beursnotering in New York. Harley-Davidson bezit de meerderheid van de aandelen. Het onderdeel is al lange tijd verlieslijdend.
Prijsverhogingen
De totale omzet van het concern kwam in 2023 uit op 5,8 miljard dollar, wat iets minder is dan een jaar eerder. Harley-Davidson wist de lagere verkopen redelijk op te vangen met prijsverhogingen. De nettowinst bedroeg 707 miljoen dollar.
Vorig jaar vierde Harley-Davidson nog zijn 120-jarige bestaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
1 uur geledenRUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.
3 uur geleden