Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen

Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft vorig jaar minder motorfietsen verkocht onder druk van de gestegen rente, hoge inflatie en onzekere economie. Het beroemde merk zag de wereldwijde leveringen aan dealers met 7 procent dalen tot net geen 180.000 motorfietsen.

Op de Noord-Amerikaanse markt en in Europa en het Midden-Oosten namen de verkopen het sterkst af. In de Aziatische regio met ook bijvoorbeeld Australië ging het om een kleine daling.

Harley-Davidson verstrekt financiering voor de aankoop van een motor en door de hogere rente stijgen de kosten om een lening af te sluiten. Het merk levert ook kleding, onderdelen en andere producten. Het bedrijf uit Milwaukee heeft daarnaast nog een tak voor elektrische motorfietsen, genaamd LiveWire. Daarvan werden er vorig jaar 660 verkocht. LiveWire heeft sinds september 2022 een eigen beursnotering in New York. Harley-Davidson bezit de meerderheid van de aandelen. Het onderdeel is al lange tijd verlieslijdend.

Prijsverhogingen

De totale omzet van het concern kwam in 2023 uit op 5,8 miljard dollar, wat iets minder is dan een jaar eerder. Harley-Davidson wist de lagere verkopen redelijk op te vangen met prijsverhogingen. De nettowinst bedroeg 707 miljoen dollar.

Vorig jaar vierde Harley-Davidson nog zijn 120-jarige bestaan.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

1 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

2 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

5 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

7 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden