Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen

Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft vorig jaar minder motorfietsen verkocht onder druk van de gestegen rente, hoge inflatie en onzekere economie. Het beroemde merk zag de wereldwijde leveringen aan dealers met 7 procent dalen tot net geen 180.000 motorfietsen.

Op de Noord-Amerikaanse markt en in Europa en het Midden-Oosten namen de verkopen het sterkst af. In de Aziatische regio met ook bijvoorbeeld Australië ging het om een kleine daling.

Harley-Davidson verstrekt financiering voor de aankoop van een motor en door de hogere rente stijgen de kosten om een lening af te sluiten. Het merk levert ook kleding, onderdelen en andere producten. Het bedrijf uit Milwaukee heeft daarnaast nog een tak voor elektrische motorfietsen, genaamd LiveWire. Daarvan werden er vorig jaar 660 verkocht. LiveWire heeft sinds september 2022 een eigen beursnotering in New York. Harley-Davidson bezit de meerderheid van de aandelen. Het onderdeel is al lange tijd verlieslijdend.

Prijsverhogingen

De totale omzet van het concern kwam in 2023 uit op 5,8 miljard dollar, wat iets minder is dan een jaar eerder. Harley-Davidson wist de lagere verkopen redelijk op te vangen met prijsverhogingen. De nettowinst bedroeg 707 miljoen dollar.

Vorig jaar vierde Harley-Davidson nog zijn 120-jarige bestaan.

Meer uit Financieel

EP stemt in met tolkorting voor schonere bussen en vrachtwagens

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.

13 minuten geleden
Rapport: jongerenvariant ChatGPT te riskant voor tieners

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.

1 uur geleden
FNV: wij voelen geen opgave om bezuiniging sociale zaken te halen

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."

2 uur geleden
IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

4 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

4 uur geleden
Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.

4 uur geleden
ABN AMRO lager op beurs door verder afbouwen staatsbelang

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.

4 uur geleden