Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen

Harley-Davidson verkoopt minder motorfietsen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft vorig jaar minder motorfietsen verkocht onder druk van de gestegen rente, hoge inflatie en onzekere economie. Het beroemde merk zag de wereldwijde leveringen aan dealers met 7 procent dalen tot net geen 180.000 motorfietsen.

Op de Noord-Amerikaanse markt en in Europa en het Midden-Oosten namen de verkopen het sterkst af. In de Aziatische regio met ook bijvoorbeeld Australië ging het om een kleine daling.

Harley-Davidson verstrekt financiering voor de aankoop van een motor en door de hogere rente stijgen de kosten om een lening af te sluiten. Het merk levert ook kleding, onderdelen en andere producten. Het bedrijf uit Milwaukee heeft daarnaast nog een tak voor elektrische motorfietsen, genaamd LiveWire. Daarvan werden er vorig jaar 660 verkocht. LiveWire heeft sinds september 2022 een eigen beursnotering in New York. Harley-Davidson bezit de meerderheid van de aandelen. Het onderdeel is al lange tijd verlieslijdend.

Prijsverhogingen

De totale omzet van het concern kwam in 2023 uit op 5,8 miljard dollar, wat iets minder is dan een jaar eerder. Harley-Davidson wist de lagere verkopen redelijk op te vangen met prijsverhogingen. De nettowinst bedroeg 707 miljoen dollar.

Vorig jaar vierde Harley-Davidson nog zijn 120-jarige bestaan.

Meer uit Financieel

Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

1 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

3 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

4 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

5 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

1 dag geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

1 dag geleden