
Harley-Davidson verkoopt meer motorfietsen op Amerikaanse markt
MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - Harley-Davidson heeft het afgelopen kwartaal meer motorfietsen verkocht op de belangrijke Amerikaanse thuismarkt. Wereldwijd daalde de verkoop wel, mede doordat het bedrijf zich sinds de komst van topman Jochen Zeitz terugtrekt uit sommige markten. Maar de knelpunten in de distributie zorgden er ook voor dat de Amerikaanse motormaker er langer over deed om te leveren.
Harley-Davidson verkocht het afgelopen kwartaal bijna 34.000 motorfietsen in de Verenigde Staten, 2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. In totaal daalde het aantal verscheepte motoren wel met 6 procent naar 50.800.
Harley-Davidson boekte in het derde kwartaal een omzet van bijna 1,4 miljard dollar, omgerekend 1,2 miljard euro. Dat is 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst steeg op jaarbasis met 36 procent naar 163 miljoen dollar. De resultaten waren een stuk beter dan waar analisten in doorsnee op hadden gerekend.
Zeitz nam in februari 2020 de leiding over van Harley-Davidson, dat toen in moeilijkheden verkeerde. De voormalig topman van Puma heeft sindsdien de kosten en het aantal dealers teruggebracht. Daarnaast wil de motorfabrikant zich onder meer richten op elektrische modellen zoals de LiveWire.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
12 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
14 uur geleden