Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Harley-Davidson schrapt diversiteitsprogramma's

Harley-Davidson schrapt diversiteitsprogramma's

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse motorfabrikant Harley-Davidson stopt met verschillende initiatieven op het gebied van diversiteit, gelijkheid en inclusiviteit, na wekenlange druk van tegenstanders van dit beleid.

De in Milwaukee gevestigde onderneming maakte maandag bekend dat er geen cursussen meer komen voor medewerkers die gericht zijn op sociale thema's. Ook andere diversiteitsprogramma's worden stopgezet. De motorfabrikant heeft sinds april ook geen afdeling meer die zich bezighoudt met diversiteit en inclusie, zo staat in een verklaring op het socialemediaplatform X.

Harley-Davidson neemt niet langer deel aan een jaarlijkse beoordeling voor lhbti-acceptatie door belangenorganisatie Human Rights Campaign. Ook worden medewerkersgroepen aangepast zodat ze zich alleen nog bezighouden met zakelijke ontwikkelingen, het begeleiden van medewerkers en trainingen.

'Omslagpunt bereikt'

Harley sluit zich hiermee aan bij de bedrijven Tractor Supply, Deere & Co. en Polaris, die hun beleid op dit vlak ook hebben teruggeschroefd na een campagne van de bekende activist Robby Starbuck tegen zogenoemde 'woke' bedrijven. De terugtrekking maakt deel uit van een bredere tegenreactie in het bedrijfsleven, waardoor bedrijven hun programma's van de afgelopen jaren heroverwegen.

"Het is tijd om van deze beleidsregels af te stappen en weer neutraliteit en gezond verstand terug te brengen in het bedrijfsleven", reageerde activist Starbuck. Hij schrijft de beslissing van het bedrijf toe aan de verspreiding van berichten op sociale media, vooral door Harley-influencers. "We hebben een soort omslagpunt bereikt", voegde hij toe.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

4 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

6 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

6 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

7 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

9 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

9 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

10 uur geleden