Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hardt Hyperloop krijgt miljoenen steun uit Brussel

Hardt Hyperloop krijgt miljoenen steun uit Brussel

DELFT (ANP) - Hardt Hyperloop uit Delft krijgt 15 miljoen euro van de Europese Commissie voor het realiseren van zijn plannen voor een supersnel vervoerssysteem. Volgens de onderneming is het voor het eerst dat een hyperloopbedrijf vanuit Brussel financiële steun krijgt.

Hardt werd een aantal jaar geleden opgericht door een groep studenten van de TU Delft. Die had een wedstrijd gewonnen die was georganiseerd door SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van zakenman Elon Musk. Hyperloop kan het best worden vergeleken met buizenpost waarmee het volgens Hardt mogelijk is om snelheden van meer dan 1000 kilometer per uur te bereiken.

Eerder kreeg Hardt al steun vanuit onder meer de Nederlandse overheid en de gemeente Groningen. In die gemeente wil het bedrijf in 2023 een testcentrum openen waar de eigen technologie beter getoond kan worden. Uiteindelijk hoopt de onderneming een breed Europees hyperloopnetwerk op te zetten, waarmee zowel mensen als goederen snel en CO2-neutraal kunnen worden vervoerd.

Meer uit Financieel

Bloomberg: belangrijke Saudische oliepijpleiding weer in gebruik

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.

30 minuten geleden
Ruim kwart werknemers in Duitsland heeft migratieachtergrond

WIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.

45 minuten geleden
Waterpeil Rijn bij Keulen en Kaub zakt naar laagterecords

KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.

2 uur geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

4 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

4 uur geleden
AEX start handelsweek iets hoger, olieprijzen stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.

5 uur geleden
Onderzoek: hitte kost Nederlandse economie 9,2 miljard euro

DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.

5 uur geleden