Hardste treffer op WK tot nu toe van Nederlandse Brugts
SYDNEY (ANP) - De Nederlandse voetbalster Esmee Brugts heeft voorlopig het doelpunt met de hoogste snelheid gemaakt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De 20-jarige 'wingback', die haar WK-debuut maakt, knalde Oranje in de tweede helft van de groepswedstrijd tegen Vietnam op een 6-0-voorsprong met een treffer van 104,46 kilometer per uur.
Daarmee schoot Brugts nog harder dan Georgia Stanway, die Engeland met een schot van 102,60 kilometer per uur op voorsprong bracht tegen Haïti. De Noorse Caroline Graham Hansen staat derde op het lijstje dat de wereldvoetbalbond FIFA maandag publiceerde, met een treffer van 100,72 kilometer per uur tegen de Filipijnen (de 3-0).
De snelheid van de bal wordt gemeten met een nieuwe technologie die in de bal verwerkt zit. De techniek werd voor het eerst ingezet op het WK van vorig jaar voor de mannen in Qatar. Hoe hard de schoten op het WK voetbal voor vrouwen in 2019 precies waren, is daarom niet bekend.
Zelf zei Brugts over de manier waarop ze scoorde dat ze was geïnspireerd door haar medespeelster Lieke Martens. "Ik kijk graag naar Lieke, mijn acties zijn een beetje gebaseerd op haar. Ik kan het ook, dus dan moet ik het gewoon laten zien. Ik heb daar een traptechniek voor."
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
19 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden