Hardste treffer op WK tot nu toe van Nederlandse Brugts
SYDNEY (ANP) - De Nederlandse voetbalster Esmee Brugts heeft voorlopig het doelpunt met de hoogste snelheid gemaakt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De 20-jarige 'wingback', die haar WK-debuut maakt, knalde Oranje in de tweede helft van de groepswedstrijd tegen Vietnam op een 6-0-voorsprong met een treffer van 104,46 kilometer per uur.
Daarmee schoot Brugts nog harder dan Georgia Stanway, die Engeland met een schot van 102,60 kilometer per uur op voorsprong bracht tegen Haïti. De Noorse Caroline Graham Hansen staat derde op het lijstje dat de wereldvoetbalbond FIFA maandag publiceerde, met een treffer van 100,72 kilometer per uur tegen de Filipijnen (de 3-0).
De snelheid van de bal wordt gemeten met een nieuwe technologie die in de bal verwerkt zit. De techniek werd voor het eerst ingezet op het WK van vorig jaar voor de mannen in Qatar. Hoe hard de schoten op het WK voetbal voor vrouwen in 2019 precies waren, is daarom niet bekend.
Zelf zei Brugts over de manier waarop ze scoorde dat ze was geïnspireerd door haar medespeelster Lieke Martens. "Ik kijk graag naar Lieke, mijn acties zijn een beetje gebaseerd op haar. Ik kan het ook, dus dan moet ik het gewoon laten zien. Ik heb daar een traptechniek voor."
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
49 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
4 uur geleden