Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hardste treffer op WK tot nu toe van Nederlandse Brugts

Hardste treffer op WK tot nu toe van Nederlandse Brugts

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse voetbalster Esmee Brugts heeft voorlopig het doelpunt met de hoogste snelheid gemaakt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De 20-jarige 'wingback', die haar WK-debuut maakt, knalde Oranje in de tweede helft van de groepswedstrijd tegen Vietnam op een 6-0-voorsprong met een treffer van 104,46 kilometer per uur.

Daarmee schoot Brugts nog harder dan Georgia Stanway, die Engeland met een schot van 102,60 kilometer per uur op voorsprong bracht tegen Haïti. De Noorse Caroline Graham Hansen staat derde op het lijstje dat de wereldvoetbalbond FIFA maandag publiceerde, met een treffer van 100,72 kilometer per uur tegen de Filipijnen (de 3-0).

De snelheid van de bal wordt gemeten met een nieuwe technologie die in de bal verwerkt zit. De techniek werd voor het eerst ingezet op het WK van vorig jaar voor de mannen in Qatar. Hoe hard de schoten op het WK voetbal voor vrouwen in 2019 precies waren, is daarom niet bekend.

Zelf zei Brugts over de manier waarop ze scoorde dat ze was geïnspireerd door haar medespeelster Lieke Martens. "Ik kijk graag naar Lieke, mijn acties zijn een beetje gebaseerd op haar. Ik kan het ook, dus dan moet ik het gewoon laten zien. Ik heb daar een traptechniek voor."

Meer uit Voetbal

Makkelie over overlijden collega Dieperink: hartverscheurend

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.

11 uur geleden
Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

15 uur geleden
Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink (38) overleden

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.

17 uur geleden
AZ deelt kennis over voetbaltalenten met Franse club Nancy

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.

17 uur geleden
Kane belooft beter Engeland in halve finale WK tegen Argentinië

ATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.

22 uur geleden
Telstar-aanvoerder Bakker kiest voor avontuur in Zuid-Korea

ANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.

23 uur geleden
WK voorbij voor arbiter Makkelie, Higler blijft actief als VAR

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.

23 uur geleden