'Hardste daling in vraag naar vliegreizen sinds 9/11'
GENÈVE (ANP) - De vraag naar vliegreizen viel in februari 14 procent lager uit dan in dezelfde maand vorig jaar, zegt internationale brancheorganisatie IATA op basis van wereldwijde data over passagiersverkeer. Volgens IATA zorgden het nieuwe coronavirus en de bijkomende reisrestricties voor de snelste daling in de vraag naar vliegreizen sinds de aanslagen van 11 september 2001.
De brancheorganisatie ziet twee oorzaken voor de harde daling. De vraag naar binnenlandse vliegreizen in China, waar het virus voor het eerst de kop opstak, stortte in februari vrijwel in. Daarnaast daalde de vraag naar internationale vluchten naar en vanuit Oost-Azië sterk. In totaal nam de vraag naar vliegreizen in Azië met meer dan 40 procent af ten opzichte van een jaar daarvoor.
De wereldwijde capaciteit viel in februari bijna 9 procent lager uit doordat luchtvaartmaatschappijen vluchten schrapten om te reageren op de lagere vraag. Volgens IATA-topman Alexandre de Juniac heeft de luchtvaartsector een mokerslag gekregen van het coronavirus. "De gevolgen van de virusuitbraak hebben luchtvaartmaatschappijen weinig andere keus gelaten dan over te gaan op kostenbesparing en noodmaatregelen te nemen om in deze buitengewone omstandigheden te overleven. Het is sindsdien alleen nog maar erger geworden. Dit is ongetwijfeld de grootste crisis die onze sector ooit heeft meegemaakt."
De Europese luchtvaartmarkt had in februari zijn slechtste maand in tien jaar, zegt IATA. De brancheorganisatie waarschuwt dat de gegevens over de maand maart nog meer de gevolgen zullen laten zien van het coronavirus en de reisrestricties voor ons continent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
11 uur geleden