'Hardste daling in vraag naar vliegreizen sinds 9/11'
GENÈVE (ANP) - De vraag naar vliegreizen viel in februari 14 procent lager uit dan in dezelfde maand vorig jaar, zegt internationale brancheorganisatie IATA op basis van wereldwijde data over passagiersverkeer. Volgens IATA zorgden het nieuwe coronavirus en de bijkomende reisrestricties voor de snelste daling in de vraag naar vliegreizen sinds de aanslagen van 11 september 2001.
De brancheorganisatie ziet twee oorzaken voor de harde daling. De vraag naar binnenlandse vliegreizen in China, waar het virus voor het eerst de kop opstak, stortte in februari vrijwel in. Daarnaast daalde de vraag naar internationale vluchten naar en vanuit Oost-Azië sterk. In totaal nam de vraag naar vliegreizen in Azië met meer dan 40 procent af ten opzichte van een jaar daarvoor.
De wereldwijde capaciteit viel in februari bijna 9 procent lager uit doordat luchtvaartmaatschappijen vluchten schrapten om te reageren op de lagere vraag. Volgens IATA-topman Alexandre de Juniac heeft de luchtvaartsector een mokerslag gekregen van het coronavirus. "De gevolgen van de virusuitbraak hebben luchtvaartmaatschappijen weinig andere keus gelaten dan over te gaan op kostenbesparing en noodmaatregelen te nemen om in deze buitengewone omstandigheden te overleven. Het is sindsdien alleen nog maar erger geworden. Dit is ongetwijfeld de grootste crisis die onze sector ooit heeft meegemaakt."
De Europese luchtvaartmarkt had in februari zijn slechtste maand in tien jaar, zegt IATA. De brancheorganisatie waarschuwt dat de gegevens over de maand maart nog meer de gevolgen zullen laten zien van het coronavirus en de reisrestricties voor ons continent.
Meer uit Financieel
BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.
11 minuten geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.
55 minuten geledenWEESP (ANP) - Het duurzame kledingmerk MUD Jeans is failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat wordt bevestigd door topman Dion Vijgeboom op LinkedIn. Het bedrijf had het faillissement zelf aangevraagd.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific heeft de nettowinst in de eerste helft van dit jaar met 71 procent omhoog zien schieten. De sterke vraag van reizigers die het Midden-Oosten meden, compenseerde de bijna verdubbelde brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog, werd woensdag bekend.
1 uur geleden