Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hardloopwedstrijd CPC Loop in Den Haag gaat niet door

Hardloopwedstrijd CPC Loop in Den Haag gaat niet door

DEN HAAG (ANP) - De CPC Loop in Den Haag is afgelast. De hardloopwedstrijd zou op 26 september worden gehouden. "Na uitvoerig overleg met de gemeente Den Haag is vastgesteld dat het organiseren van een mega-evenement met ruim 40.000 deelnemers en een veelvoud aan toeschouwers op korte termijn niet realistisch is", bracht organisator Golazo maandag naar buiten.

Het kabinet besluit volgende week vrijdag of de coronamaatregelen verder kunnen worden versoepeld. Zo zou de 1,5 meterregel kunnen worden afgeschaft, als het aantal positieve tests en het aantal ziekenhuisopnames dat toelaten. Een week na dat besluit stond de CPC Loop gepland. Organisator Mario Kadiks zegt in een verklaring: "De tijdnood is te hoog. Het vaststellen van de gewenste scenario’s voor deelnemers en publiek kan pas plaatsvinden nadat de nieuwe maatregelen van de regering bekend zijn gemaakt. Vervolgens moet de gemeente die toetsen en goedkeuren."

Kadiks zegt dat hij niet wil wachten tot het laatste moment. "De deelnemers dienen tijdig te weten waar ze aan toe zijn." Hij gaat er ook niet van uit dat de coronaregels later deze maand kunnen worden versoepeld.

Virtuele CPC Loop

Om dezelfde reden maakte Golazo eerder maandag bekend dat de Singelloop in Utrecht niet doorgaat.

De CPC Loop wordt doorgaans begin maart gehouden. Vanwege de corona-uitbraak was het al uitgesteld naar dit najaar. De volgende editie staat nu gepland voor 13 maart volgend jaar. De wedstrijd, die vroeger City-Pier-City Loop heette, is een van de grootste hardloopevenementen van Nederland. Deelnemers beginnen bij het Malieveld, gaan door de stad en langs het Scheveningse strand om na een halve marathon te finishen op het Malieveld. Daarnaast zijn er wedstrijden over kortere afstanden.

Wie dat wil, kan dit jaar wel meedoen aan een virtuele CPC Loop. Mensen kunnen zich hiervoor binnenkort gratis aanmelden. Vervolgens kunnen ze hun afstand afleggen "op een zelf gekozen parcours".

Meer uit Binnenland

België staat op tijdig alternatief voor te late Damen-fregatten

BRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."

58 minuten geleden
Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse (50) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.

5 uur geleden
EOD vindt geen explosief in tas na bommelding bij vliegbasis

LEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt worden donderdag voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.

5 uur geleden
OM eist ook in hoger beroep boete tegen ex-burgemeester Groningen

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.

6 uur geleden
MIVD ziet geen intentie bij Rusland voor snel conflict met NAVO

DEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Man aangehouden na bommelding vliegbasis Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden