Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hardloopwedstrijd CPC Loop in Den Haag gaat niet door

Hardloopwedstrijd CPC Loop in Den Haag gaat niet door

DEN HAAG (ANP) - De CPC Loop in Den Haag is afgelast. De hardloopwedstrijd zou op 26 september worden gehouden. "Na uitvoerig overleg met de gemeente Den Haag is vastgesteld dat het organiseren van een mega-evenement met ruim 40.000 deelnemers en een veelvoud aan toeschouwers op korte termijn niet realistisch is", bracht organisator Golazo maandag naar buiten.

Het kabinet besluit volgende week vrijdag of de coronamaatregelen verder kunnen worden versoepeld. Zo zou de 1,5 meterregel kunnen worden afgeschaft, als het aantal positieve tests en het aantal ziekenhuisopnames dat toelaten. Een week na dat besluit stond de CPC Loop gepland. Organisator Mario Kadiks zegt in een verklaring: "De tijdnood is te hoog. Het vaststellen van de gewenste scenario’s voor deelnemers en publiek kan pas plaatsvinden nadat de nieuwe maatregelen van de regering bekend zijn gemaakt. Vervolgens moet de gemeente die toetsen en goedkeuren."

Kadiks zegt dat hij niet wil wachten tot het laatste moment. "De deelnemers dienen tijdig te weten waar ze aan toe zijn." Hij gaat er ook niet van uit dat de coronaregels later deze maand kunnen worden versoepeld.

Virtuele CPC Loop

Om dezelfde reden maakte Golazo eerder maandag bekend dat de Singelloop in Utrecht niet doorgaat.

De CPC Loop wordt doorgaans begin maart gehouden. Vanwege de corona-uitbraak was het al uitgesteld naar dit najaar. De volgende editie staat nu gepland voor 13 maart volgend jaar. De wedstrijd, die vroeger City-Pier-City Loop heette, is een van de grootste hardloopevenementen van Nederland. Deelnemers beginnen bij het Malieveld, gaan door de stad en langs het Scheveningse strand om na een halve marathon te finishen op het Malieveld. Daarnaast zijn er wedstrijden over kortere afstanden.

Wie dat wil, kan dit jaar wel meedoen aan een virtuele CPC Loop. Mensen kunnen zich hiervoor binnenkort gratis aanmelden. Vervolgens kunnen ze hun afstand afleggen "op een zelf gekozen parcours".

Meer uit Binnenland

Kapperszaak aan Liesveld in Vlaardingen beschoten

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.

2 minuten geleden
Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

3 uur geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

3 uur geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

6 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

6 uur geleden
Meeste bewoners kunnen thuis slapen na gaslek Den Helder

DEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.

6 uur geleden