Hardloopgrootheid Farah maakt na 4 jaar rentree op 10.000 meter
BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atleet Mo Farah loopt zaterdag in Birmingham zijn eerste 10.000 meter op de baan sinds de WK in Londen in 2017, toen hij zijn derde wereldtitel veroverde. De 38-jarige viervoudig olympisch kampioen wil zich op de European Cup kwalificeren voor de Olympische Spelen in Tokio. De limiettijd is 27.28.00.
Farah besloot vier jaar geleden na de mondiale titelstrijd afscheid te nemen van de baan en zich volledig toe te leggen op de marathon. Dat verliep minder succesvol dan gedacht, ook al won hij in 2018 de marathon van Chicago in 2.05.11. Hij liet in 2019 al weten dat hij zou terugkeren op de baan. Doel is een vijfde olympische gouden medaille. Hij won op de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 steeds de 'dubbel' (5000 en 10.000 meter).
Vorig jaar verbeterde Farah nog in Brussel het werelduurrecord en zette het op 21 kilometer en 330 meter. Toch is het even afwachten hoe het met zijn vorm is, want de geboren Somaliër zette daarna het hardlopen op een lager pitje om mee te kunnen doen aan een populaire Britse realityshow. "Mijn trainingen zijn goed gegaan en ik heb één kans om me te kwalificeren. Het wordt spannend. Ik heb de baan echt gemist", zei Farah in aanloop naar de wedstrijd.
De Nederlander Björn Koreman staat ook aan de start op de 10.000 meter in Birmingham. Hij hoorde eerder deze week dat zijn 2.11.07 op de marathon niet goed genoeg is voor uitzending naar de Spelen. Abdi Nageeye, Khalid Choukoud en Bart van Nunen vormen de marathonselectie voor de olympische race in Sapporo.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
11 uur geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.
13 uur geledenXERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.
14 uur geleden