Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hardloopgrootheid Farah maakt na 4 jaar rentree op 10.000 meter

Hardloopgrootheid Farah maakt na 4 jaar rentree op 10.000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atleet Mo Farah loopt zaterdag in Birmingham zijn eerste 10.000 meter op de baan sinds de WK in Londen in 2017, toen hij zijn derde wereldtitel veroverde. De 38-jarige viervoudig olympisch kampioen wil zich op de European Cup kwalificeren voor de Olympische Spelen in Tokio. De limiettijd is 27.28.00.

Farah besloot vier jaar geleden na de mondiale titelstrijd afscheid te nemen van de baan en zich volledig toe te leggen op de marathon. Dat verliep minder succesvol dan gedacht, ook al won hij in 2018 de marathon van Chicago in 2.05.11. Hij liet in 2019 al weten dat hij zou terugkeren op de baan. Doel is een vijfde olympische gouden medaille. Hij won op de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 steeds de 'dubbel' (5000 en 10.000 meter).

Vorig jaar verbeterde Farah nog in Brussel het werelduurrecord en zette het op 21 kilometer en 330 meter. Toch is het even afwachten hoe het met zijn vorm is, want de geboren Somaliër zette daarna het hardlopen op een lager pitje om mee te kunnen doen aan een populaire Britse realityshow. "Mijn trainingen zijn goed gegaan en ik heb één kans om me te kwalificeren. Het wordt spannend. Ik heb de baan echt gemist", zei Farah in aanloop naar de wedstrijd.

De Nederlander Björn Koreman staat ook aan de start op de 10.000 meter in Birmingham. Hij hoorde eerder deze week dat zijn 2.11.07 op de marathon niet goed genoeg is voor uitzending naar de Spelen. Abdi Nageeye, Khalid Choukoud en Bart van Nunen vormen de marathonselectie voor de olympische race in Sapporo.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp loopt halve finale in Winston-Salem mis

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.

7 uur geleden
Hockeysters treffen Argentinië in finale WK

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.

8 uur geleden
Basketballers in WK-kwalificatie onderuit bij Duitsland

KEULEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de strijd om deelname aan het wereldkampioenschap van volgend jaar een nederlaag geleden. Regerend Duitsland was in Keulen met 99-83 te sterk voor het team van bondscoach Johan Roijakkers. Bij rust was de stand 64-50.

8 uur geleden
Broeders-Bol verbetert Nederlands record op 800 meter opnieuw

ZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.

8 uur geleden
Braziliaan Dos Santos verbetert wereldrecord 400 meter horden

ZÜRICH (ANP/RTR) - Alison dos Santos heeft donderdag het wereldrecord op de 400 meter horden verbroken. De Braziliaanse atleet kwam tijdens de wedstrijd uit de Diamond League in Zürich tot een tijd van 45,80 seconden. Dos Santos maakte het verschil in de laatste 100 meter.

9 uur geleden
Griekspoor op US Open tegen als achtste geplaatste Shelton

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het bij de loting van de US Open niet getroffen. De beste Nederlandse tennisser van dit moment is in de eerste ronde gekoppeld aan de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereld. Griekspoor neemt zelf de 56e positie in. Het wordt de eerste ontmoeting op de ATP Tour tussen Griekspoor en Shelton.

10 uur geleden
Hockeysters ten koste van België naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

10 uur geleden